Marmara Gölü'nde jandarma komandolar Devriyeye Başladı

Manisa'nın Marmara Gölü'nde kavga ve işgaliyelerin önüne geçmek için jandarma komandolar bölgede devriye faaliyetlerini sıklaştırdı.

Marmara Gölü'nde jandarma komandolar Devriyeye Başladı

Manisa’nın Salihli ve Gölmarmara ilçeleri sınırları içerisinde bulunan Marmara Gölü'nün bilinçsiz sulama ve sıcaklıklar nedeniyle kuruması sonrasında, bölge vatandaşları tarafından tarım arazisi olarak kullanmaya başlamıştı.

İzinsiz olarak DSİ'ye ait göl alanında tarım yapan çiftçilere cezai işlem uygulanırken, çıkan kavgalarda 1 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi ise yaralanmıştı.

Yaşanan olaylar üzerine, Manisa İl Jandarma Komutanlığı Komando ekipleri bölgede devriye çalışmalarına başladı.

Bölgedeki kaçak yapılaşma ve izinsiz tarım faaliyetlerinin önüne geçmek için çalışma başlatan Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, tüm yapılaşma ve tarımsal faaliyetleri sonlandırdı.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı, kavga ve işgaliyelerin önüne geçmek için gölde devriye faaliyetlerini sıklaştırdı. En son dün Salihli ve Gölmarmara İlçe Jandarma Komutanlıkları ile Manisa İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Komando Bölüğü unsurlarınca devriye faaliyeti gerçekleştirildi.

İzinsiz tarım yapanlar hakkında tutanak tutularak, gerekli idari yaptırımın uygulanması amacıyla Salihli Kaymakamlığı, Gölmarmara Kaymakamlığı, DSİ ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğine yazı gönderildi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4