Turgutlu'da 15 günde 100 Şüpheli Yakalandı, 16 Kişi Tutuklandı

Turgutlu'da polis sorumluluk alanında yapılan 15 günlük çalışmada 16 kişi tutuklandı.

Turgutlu'da 15 günde 100 Şüpheli Yakalandı, 16 Kişi Tutuklandı

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Sorumluluk Bölgesinde 1 - 15 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında çeşitli suçlardan aranan 100 şüpheli yakalanırken, adli mercilere sevk edilen 16 zanlı tutuklandı.
    Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda, 8 şüpheli yakalanırken, mahkemeye sevk edilen 2 şüpheli tutuklandı. 1 kişi adli kontrol şartıyla serbest kalırken, 5 şüpheli hakkında soruşturma mahkemece devam etmekte.
    Yapılan arama ve tarama çalışmalarında 134.50 gram metamfetamin, 32 gram bonzai, 256 bardak içerisinde bulunan kenevir bitkisi, 23 adet yaklaşık 7 cm uzunluğunda kenevir bitkisi, 497 adet gerica marka hap, 51 adet ekstacy hap, 20 ml uyuşturucu madde yapımında kullanılan sıvı madde ele geçirildi.
    Turgutlu'da meydana gelen cinayet olayında, bıçak ile kasık ve sol ön adele kısmından bıçaklanarak hastahaneye sevk edilen şahsın eks olması sonucu yapılan çalışmalarda, olayda kullanılan bıçak ile birlikte cinayet zanlısı şahıs yakalanarak cezaevine edildi.
    İlçemiz genelinde yapılan trafik uygulamalarında, 3 bin 220 araç ve motosiklet kontrol edilmiş, kontrollerde 393 motosiklet ve araca cezai işlem uygulanırken, 46 araç ve motosiklet trafikten men edildi. 
    Meydana gelen çeşitli hırsızlık olaylarında, suçüstü 8 şahıs yakalanmış, hırsızlık malı 1 adet otomobil, 1 adet motosiklet, 120 adet inşaat kancası ve 15 adet inşaat demiri ele geçirilmiş, 2 şahıs mahkemece tutuklandı. 
    6 şahsın soruşturması mahkemece devam etmektedir.
    Ayrıca meydana gelen çeşitli adli veya idari olaylarda, 3 tabanca ve tabancalara ait 21 fişeğe gerekli adli ve idari işlemlerin yapılabilmesi için el konuldu.
 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4