Turgutlu'da 15 günde 128 Şüpheli Yakalandı, 20 Kişi Tutuklandı

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Sorumluluk Bölgesinde 1 - 15 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında çeşitli suçlardan aranan 128 şüpheli yakalanırken, adli mercilere sevk edilen 20 zanlı tutuklandı.

Turgutlu'da 15 günde 128 Şüpheli Yakalandı, 20 Kişi Tutuklandı

    Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine bağlı İnfaz Büro tarafından yapılan çalışmalar kapsamında; çeşitli suçlardan aranan 128 şüpheli gözaltına alınırken, 20 şüpheli çıkarıldıkları Adli makamlarca tutuklandı.
    Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine bağlı İnfaz Büro tarafından yapılan çalışmalar kapsamında; Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 10 Yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, birden Fazla Kişi Tarafından Gece Vakti Silahla Yağma suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 9 yıl 7 ay 7 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli,  Birden Fazla Kişi ile Birlikte işyerinden Yağma suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 4 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, Hırsızlık suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, Yaralama suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 3 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, Kültür Varlıkları Bulma Amacıyla İzinsiz Kazı Yapmak suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 1 yıl 4 ay kesinleşiniş hapis cezası bulunan şüpheli, Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, 2 ayrı suçtan yakalama kararı olan ve hakkında 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, 2 ayrı suçtan yakalama kararı olan ve hakkında 5 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, Mühür Bozma suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 5 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, 2 ayrı suçtar yakalama kararı olan ve hakkında 3 ay 22 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
    Operasyonel Çalışmalar kapsamında ise; Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda, 11 şüpheli yakalanmış, 4 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, şüphelilere ait 138 gr kristal, 10 adet gerica hap, 22 gram esrar, 50 adet ekstasy maddesi ile 545 TL paraya el konuldu. 7 şüpheli hakkında ise soruşturma mahkemece devam etmekte.
    Kaçakçılıkla Mücadele kapsamında yapılan operasyonda, 1 şahıs yakalanmış, şahsa ait 155 kg. kıyılmış tütün, 22 kg. bandrolsüz tütün ve 85 bin adet boş makaron ele geçirilmiş, şüpheli hakkında soruşturma Mahkemece devam etmekte.
    İlçemiz genelinde yapılan trafik uygulamalarında, 3 bin 294 araç ve motosiklet kontrol edilmiş, kontrollerde 587 motosiklet ve araca cezai işlem uygulanmış, 70 araç ve motosiklet tratikten men edildi.
    Meydana gelen çeşitli hırsızlık olaylarında, suçüstü 6 şahıs yakalanmış, hırsızlık malı 1 motosiklet, 1 LCD ekran monitör , 2 adet güvenlik kamerası, 1 adet kayıt cihazı, 450 kg inşaat demiri, 1 adet elektrik panosu, 1 adet demir kapı, 1 adet silah, 2 adet saat ve 75 litre mazot ele geçirilmis, 3 şahıs Mahkemece tutuklanırken, 3 şahsın soruşturması Mahkemece devam etmekte.
    Ayrıca meydana gelen çeşitli adli veya idari olaylarda, 3 tabanca ve 1 kuru sıkı silah ile silahlara ait 18 fişeğe gerekli adli ve idari işlemlerin yapılabilmesi için el konuldu.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4