Turgutlu'da 15 Günde 161 Şüpheli Yakalandı

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Sorumluluk Bölgesinde 01 - 15 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında çeşitli suçlardan aranan 161 şüpheli yakalanırken, adli mercilere sevk edilen 11 zanlı tutuklandı.

Turgutlu'da 15 Günde 161 Şüpheli Yakalandı

    Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine bağlı İnfaz Büro tarafından yapılan çalışmalar kapsamında; 
5 ayrı suçtan yakalama kararı olan ve hakkında 4 Yıl 11 ay 8 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
    Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
    Kaçakçılık Kanununa Muhalefet suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
    Uyuşturucu Madde Kullanma suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 2 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
    Hırsızlık suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 2 yıl 2 ay 20 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
    Resmi Belgede Sahtecilik suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 2 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
    2 ayrı suçtan yakalama kararı olan ve hakkında 1 yıl 10 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
    Uyuşturucu Madde Kullanma suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
    Dolandırıcılık suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 1 yıl 5 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
    2 ayrı suçtan yakalama kararı olan ve hakkında 1 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
    Alkollü Araç Kullanma suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 3 ay 10 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
    Operasyonel Çalışmalar Kapsamında ise;
    Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda, 11 şüpheli yakalanmış, şüphelilere ait 50 gram metamfetamin, 20 adet neurotin hap, 19 gram esrar ve 12 gram bonzai ele geçirilmiş, 11 şüpheli hakkında soruşturma Mahkemece devam etmektedir.
    İlçemiz genelinde yapılan trafik uygulamalarında, 3 bin 27 araç ve motosiklet kontrol edilmiş, kontrollerde 834 motosiklet ve araca cezai işlem uygulanmış, 100 araç ve motosiklet trafikten men edildi.
    Meydana gelen çeşitli hırsızlık olaylarında, suçüstü 4 şahıs yakalanmış, hırsızlık malı 10 adet iskele demiri ele geçirilmiş, 1 şahıs Mahkemece tutuklanmış, 3 şahsın soruşturması Mahkemece devam etmektedir.
    Ayrıca meydana gelen çeşitli adli olaylar ve yapılan uygulamalarda, 1 tabanca ve 1 adet av tüfeği ele geçirilmiş, tabancaya ait 59 fişek ile tüfeğe ait 5 adet kartuşa gerekli adli ve idari işlemlerin yapılabilmesi için el konuldu.
 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4