Turgutlu'da Cumhurbaşkanına Küfür Ettiği İddia Edilen Kişi Şikayet Edildi

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içerikli paylaşımlar yapan kişiyle ilgili suç duyurusunda bulundu.

Turgutlu'da Cumhurbaşkanına Küfür Ettiği İddia Edilen Kişi Şikayet Edildi
banner43

AK Parti Turgutlu İlçe başkanı Kazım Dilek ve parti yöneticileri ile avukatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal medya üzerinden hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Turgutlu Adliyesi'nde Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan ilçe başkanı Dilek, Adliye çıkışından gazetecilere açıklamada bulundu.

Sosyal Medya üzerinden yapılan bu davranışın hakaretten öte olduğunu ifade eden Dilek; "Bugün burada, Milletimizden yetkiyi aldığı günden bu zamana kadar, ülkesi ve milleti için birbirinden güzel projelere imza atan AK Parti ve onun kurucu lideri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a karşı sosyal medya hesabından yapılan ve hakaretten de öte, ağır küfürler eden kişi ile ilgili suç duyurusunda bulunmak için buradayız. Kendisi her fırsatta çağdaş, demokrat ve özgürlükçü olduğu iddiasında bulunan bu kişi, milletimizin oyları ile seçilmiş, AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ağır küfürler etmiştir. Bu üslup, asla kabul edilemez. Bu kişi ile ilgili hukukun üstünlüğünü inanarak geldiğimiz Turgutlu Adliyesine şikayette bulunduk. Kötü söz, sahibine aittir" dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 13:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4