Turgutlu Emniyeti'nden Güven Huzur ve Çocuk uygulaması

Türkiye genelinde yapılan 'Güven, Huzur ve Çocuk Uygulaması'nda Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 503 kişi sorgulandı, 5 aranan şahıs yakalandı 1'i tutuklandı.

Turgutlu Emniyeti'nden Güven Huzur ve Çocuk uygulaması

28 Eylül Salı günü Türkiye genelinde, mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, her zaman ve her yerde güvenlik güçlerinin varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olunması amacıyla başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla Turgutlu'da da “Türkiye Güven Huzur ve Çocuk Uygulaması” gerçekleştirildi.
Turgutlu İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından işyerleri, metruk binalar, park ve bahçeler, okul çevreleri vb. yerlerde, vatandaşların yoğun olarak bulunabileceği AVM'ler, meydanlar, kamu binaları çevresi, çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik, okul çevreleri ve toplu taşıma araçlarına yönelik Turgutlu polis sorumluluk bölgelerinde denetimler yapıldı. 
Yapılan denetim ve kontrollerde, iş yeri, okul önü ve çevresi, kamu kurum ve kuruluşunun çevresi, park, bahçe ve metruk bina ile alışveriş merkezi kontrol edildi, toplu taşıma araçları denetlendi. 
503 şahsın sorgulaması yapılırken, hakkında Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 9 ay Kesinleşmiş hapis cezası bulunan G.T. ile haklarında çeşitli suçlardan arama kaydı bulunan M.P. (56), M.O. (33), R.K. (45) ve K.A. (46) yakalandı.
Ayrıca denetimlerde, yoklama kaçağı 1 şahsa tutanak tanzim edilirken, 65 araç denetlendi, 17 araca cezai işlem uygulandı.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 16:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4