Turgutlu Polisi 15 Günde 168 Şüpheli Yakaladı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan 15 günlük çalışmalarda 168 şüpheli yakalanırken, 14 kişi tutuklandı.

Turgutlu Polisi 15 Günde 168 Şüpheli Yakaladı

    Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Sorumluluk Bölgesinde 15 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında çeşitli suçlardan aranan 168 şüpheli yakalanırken, adli mercilere sevk edilen 14 şüpheli tutuklandı.
    Turgutlu Polis Sorumluluk Bölgesinde 16 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında meydana gelen Adli Olaylarda; çeşitli suçlardan aranan 168 şüpheli yakalanmış, 14 şüpheli Adli makamlarca tutuklandı.
    Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine bağlı İnfaz Büro tarafından yapılan çalışmalar kapsamında; 4 ayrı suçtan yakalama kararı olan ve hakkında 10 yıl 5ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan, 4 ayrı suçtan yakalama kararı olan ve hakkında 6 Yıl 1 ay 10 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan, Yaralama suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan, Uyuşturucu Madde Kullanma suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 2 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan, yaralama suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 1 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak ceza evine edildi.
    Operasyonel Çalışmalar Kapsamında ise; Kaçak alkol ile mücadele kapsamında kaçak alkol imalathanesine yapılan operasyonda, 164.80 litre kaçak viski, 62.60 litre kaçak rakı 4 litre kaçak absolit, 7 litre kaçak votka, 152 kg. kıyılmış tütün, 104 bin 370 adet makaron, 29 adet bandrolsüz nargile tütünü, 3 adet anason ve kaçak alkol yapımında kullanılan boş alkol şişeleri, alkol kapakları, enjektörler, alkol şişe etiketleri ve tatlandırıcılar ele geçirilmiş, yakalanan 2 şahıs Adli Kontrol Şartıyla serbest kaldı.
    Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda, 7 şüpheli yakalanmış, 2 şüpheli tutuklanmış, şüphelilere ait 14 gram bonzai ve 29 gram esrar maddesi ele geçirilmiş, 5 şüpheli hakkında soruşturma Mahkemece devam etmekte. 
    İlçemiz genelinde yapılan trafik uygulamalarında, 2 bin 48 araç ve motosiklet kontrol edilmiş, kontrollerde 565 motosiklet ve araca cezai işlem uygulanmış, 71 araç ve motosiklet trafikten men edildi. 
    Meydana gelen çeşitli hırsızlık olaylarında, suçüstü 15 şahıs yakalanmış, 4 şahıs Mahkemece tutuklanmış, 3 şahıs Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmış, hırsızlık malı 10 motosiklet, 3 altın yüzük, 40 metre kablo ve 1 romörk ele geçirilmiş, 7 şahsın soruşturması Mahkemece devam etmekte. 
    Ayrıca meydana gelen çeşitli adli olaylar ve yapılan uygulamalarda, 1 adet av tüfeği ile tüfeğe ait 1 adet kartuş ve 2 adet ruhsatsız tabanca ile tabancalara ait 17 adet fişeğe gerekli adli ve idari işlemlerin yapılabilmesi için el konuldu.
 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4