2022 Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Başvuruları Başladı

Manisa’da 4. 5. 8. lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencileri, Deneyap Teknoloji Atölyelerinde 36 ay boyunca 11 farklı alanda eğitim alma imkanını kaçırmayın.

2022 Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Başvuruları Başladı

Öğrencilerin Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim alabilmeleri için sınav yapılacak. Manisa’nın da aralarında bulunduğu 42 ilde yapılacak sınav başvuruları 31 Mayıs 2022’de başvuruları sona erecek. Sınav 1- 26 Haziran 2022 tarihleri arasında 42 ilde belirlenecek merkezlerde seanslar halinde gerçekleşecek. Sınava Manisa’daki öğrencileri davet eden Gençlik ve Spor Bakanlığı Manisa Gençlik Merkezleri, “Deneyap teknoloji atölyelerinde 36 ay boyunca farklı başlıkta eğitim hakkı kazanmak isteyen öğrenciler için başvurular başladı. Başvuru adresi deneyapturkiye.org. 4. 5. 8. lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencileri başvurabilir” açıklamasını yaptı.

SINAV İKİ AŞAMALI YAPILACAK

Yeni öğrenci alımı yapılacak olan 1. fazda açılmış Deneyap Teknoloji Atölyeleri için öğrenciler, e-sınav ve uygulama sınavı olmak üzere iki aşamayı başarıyla tamamladıktan sonra Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almaya hak kazanacaklar. Aralarında Manisa’nın da bulunduğu 42 ilde  öğrenim gören ve 2021-2022 eğitim öğretim yılında 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıfta okuyan öğrencilerden e-sınav için başvuru alınacak. Adayların başvuru sürecini Kurumsal Yönetim Sistemi (t3kys.com) üzerinden takip etmeleri gerekiyor.

42 İL ARASINDA MANİSA’DA BULUNUYOR

Başvuru alınan iller ise şöyle: Adana, Ankara, Antalya, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Hakkâri, İzmir, Konya, Manisa, Muğla, Trabzon, Amasya, Artvin, Ardahan, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Düzce, Gümüşhane, Iğdır, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kırşehir, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Tunceli, Uşak, Yalova, Zonguldak.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4