Kaymakam Selami Kapankaya’da Hasan Ferdi Turgutlu MTAL’a Ziyaret

Turgutlu Kaymakamı Selami KAPANKAYA, Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Kaymakam Selami Kapankaya’da Hasan Ferdi Turgutlu MTAL’a Ziyaret

Ziyarette Kaymakam KAPANKAYA’ya, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Halim KARAER ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ eşlik etti.

Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan kütüphane ile sınıfları ve öğretmenler odasını ziyaret eden Kaymakam KAPANKAYA, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

Daha sonra okulda bulunan Metal Teknolojileri Atölyesini ziyaret ederek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında Manisa İl genelindeki okullara dağıtımı yapılacak basketbol potalarının yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Okul ziyaretinde sonra açıklamalarda bulunan Kaymakam KAPANKAYA, Öğrencilerimizin hem okuyup hem de fiili olarak üretime katkı sağladığı döner sermaye iş ve işlemlerindeki bu çalışmalarının çok değerli olduğunu belirtip, "Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz; sanayici ve gençlerimiz arasında bir köprü niteliğinde olup, ara elaman değil aranan eleman yetiştirilmesinde son derece önem arz etmektedir." dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4