KIZ MESLEK AB'DE STAJ YAPIYOR

KIZ MESLEK AB'DE STAJ YAPIYOR
kizmeslek_09 (1)

Turgutlu Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi, hazırladıkları proje ile AB’de staj yapmaya devam ediyor.

Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanından 15 öğrencinin Şubat ayında, Bilişim Teknolojileri Alanından 20 öğrenci de Nisan ayında staj için Çek Cumhuriyetinin Prag Şehrine gitmişti. Şimdi de Turgutlu Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesinden 20 öğrenci Kuzey İrlanda’nın Derry Şehrine staj için gidiyor.

Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Türk Ulusal Ajansı tarafından organize edilen Mesleki Eğitimde İşbirliği ve Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Programı 2013 yılı Hareketlilik proje sonuçları kapsamında desteklenmeye uygun bulunan Turgutlu Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesinin ‘Avrupa’da Staj Uygulaması’ projesi sayesinde öğrenciler İngiltere ve Çek Cumhuriyetinde Staj yapma imkanı buldular.

Toplamda 55 öğrenci ile 10 refakatçiyi kapsayacak olan staj projesi kapsamında Pazar günü Turgutlu Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Salihli Kız Teknik ve Meslek Lisesi ve Manisa İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesinden oluşan kafile yola çıktı. 2 haftalık staj 21 Haziran 2014 tarihinde sona erecek.
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 14:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4