MCBÜ'nün KA 107 projeleri kabul edildi

Erasmus +, Manisa Celal Bayar ÜniversitesiManisa Celal Bayar Üniversitesi Erasmus + Uluslararası Kredi Hareketliliği Projeleri Yüksek Puanla Kabul Oldu  

MCBÜ'nün KA 107 projeleri kabul edildi
banner43

Avrupa Birliği; ‘KA 107 Ortak Ülkeler’ başlığı altında Erasmus + hareketliliğini, AB ülkelerinin dışındaki diğer ülkelere de yaydı. Bu kapsamda, Manisa Celal Bayar Üniversitesi adına Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından 2017 yılının Şubat ayında hazırlanan “KA 107 Ortak Ülkeler Projesi” kabul edildi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğünün çabaları sonucunda hazırlanan projenin kabulüyle birlikte MCBÜ personel ve öğrencileri sadece AB ülkelerine değil; Cezayir, Azerbaycan, Kenya ve Kosova’ya KA 107 Projesi kapsamında gidip ders verme ve eğitim alma hareketliliğinde bulunabilecek.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi 90 bin Euro hibe kazandı

MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, “Türkiye’deki hemen hemen tüm devlet ve vakıf üniversitelerinin başvurduğu böyle önemli bir projede; Üniversitemiz Erasmus Birimi tarafından hazırlanan Cezayir, Azerbaycan, Kenya ve Kosova KA 107 projelerinin yüksek puanla sıralamaya girerek kabul edilmesi ve ilk sıralarda yer almamız, Üniversitemizin uluslararasılaşma hedefi açısından oldukça kayda değer bir gelişme ve çok önemli bir başarıdır. Üniversitemiz bu projelerin kabul edilmesiyle birlikte, dünya ülkelerine açılmış olan Erasmus + Programı kapsamında yaklaşık 90.000 Euro hibe hakkı kazanmıştır. Erasmus + KA 103 ve KA 108 projeleri için de ayrıca alınan hibeler düşünüldüğünde, Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğümüzün üniversite bütçesine katkısı, yaklaşık olarak 400 bin Euro’dur. Kazanılan 90 bin Euro hibe ile söz konusu ülkelerdeki öğrenciler ve personel de bu hareketlilikten yararlanarak Üniversitemize gelebilecek” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4