TURBEM’de Seviye Tespit Sınavı 22 Mayıs Pazar Günü

Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezinde (TURBEM) yeni dönem seviye tespit sınavıyla başlayacak. Sınav, 22 Mayıs Pazar günü, 10:00, 13:00 ve 16:00 saatlerinde TURBEM Binası’nda yapılacak.  

TURBEM’de Seviye Tespit Sınavı 22 Mayıs Pazar Günü

Turgutlu Belediyesinin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere yönelik hayata geçirdiği en önemli eğitim projelerinin başında gelen TURBEM’de yeni dönem için hazırlıklar başladı. Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) hazırlanan 7. sınıflar ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 11. sınıf öğrencilerinin 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı kayıtları için Seviye Tespit Sınavı yapılacak. Ücretsiz olan Seviye Tespit Sınavı 22 Mayıs Pazar günü üç grup halinde 10:00, 13:00 ve 16:00 saatlerinde TURBEM Binası’nda gerçekleştirilecek. Seviye Tespit Sınavı için 12 Nisan’da başlayan başvurular 20 Mayıs Cuma gününe kadar devam edecek. Kayıtlar, Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan TURBEM Binası’nda yapılacak.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz için 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı hazırlıklarımıza Seviye Tespit Sınavı ile başlıyoruz. 22 Mayıs Pazar günü sınava girecek olan öğrencilerimize başarılar diliyorum. Ücretsiz olan sınava kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimizi ise 20 Mayıs Cuma gününe kadar TURBEM Binamıza davet ediyorum” dedi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4