Turgutlu Belediyesi'nin Kursunun Seviye Belirleme Sınavı Yapıldı

Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezi (TURBEM) tarafından açılacak olan eğitim kurslarının seviye belirleme sınavı yapıldı.

Turgutlu Belediyesi'nin Kursunun Seviye Belirleme Sınavı Yapıldı

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın sınav esnasında çocuklarını bekleyen veliler ile bir araya geldi.

Turgutlu Belediyesi tarafından TURBEM bünyesinde açılacak olan eğitim merkezine kayıt yaptıran 8. sınıf, 12. sınıf ve mezun öğrencilerin seviye belirleme sınavı Hasan Ferdi Turgutlu Tekonoloji Fakültesinde yapıldı. Sınava kayıt yaptıran 250 öğrenci katıldı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Evren Erbaş Ser, Fırat Honaz ve Özel Kalem Müdürü Ali Nasuhoğlu sınav esnasında çocuklarını bekleyen aileler ile bir araya geldi. Eğitim Merkezi ile ilgili velilerle görüş alışverişinde bulunan Başkan Akın: “Velilerimizle ve öğrencilerimizle konuşunca ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha anladım. Maddi imkansızlıklar nedeniyle yüksek kurs ücretlerini ödeyemeyen öğrencilerimize çok uygun rakamlarla biz bu desteği sağlayacağız. Binamızın içerisindeki eksikleri tamamladığımızda eğitime başlayacağız. Öğretmen kadromuzu oluşturduk. Hepsi pırıl pırıl birbirinden değerli öğretmenlerimizle birlikte çocuklarımıza bu hizmeti vereceğiz.”

Eğitim Merkezi Binasındaki çalışmaların bitmesinin ardından açılacak olan kurs merkezine kayıtlar devam ediyor. Kayıt yaptırmak için herhangi bir koşul bulunmuyor.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4