Turgutlu'da 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni Yapıldı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 2022 – 2023 yılı eğitim ve öğretim döneminin açılışı nedeniyle tören düzenlendi.

Turgutlu'da 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni Yapıldı

Şadi Turgutlu Ortaokulu’nda düzenlenen 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılının açılış töreninde , bu yıl ilk kez okul sıralarıyla tanışan minik yüreklerin, yanı sıra ortaokula başlayan öğrencilerin heyecanlarına ortak olundu.

Birbirinden renkli anlara sahne olan açılış törenine Turgutlu Kaymakamı Selami KAPANKAYA’nın yanı sıra; İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Halim KARAER, İlçe Emniyet Müdürü Harun TUTAK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ ve Şube Müdürleri, daire amirleri, mahalle muhtarları, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından protokol konuşmalarıyla devam etti.
Törende yaptığı konuşmasında Kaymakamımız Selami KAPANKAYA, yeni eğitim öğretim yılının ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti.

Kaymakamımız Selami KAPANKAYA, “Çocuklarımızın güvenli ve rahat bir şekilde eğitimlerine devam edebilmesi için ilçe bazında gerekli tedbirleri aldık. Sosyal ve güvenlik boyutuyla her konuda gerekli çalışmaları yaptık, bu yıl da çocuklarımızın eğitimlerine en iyi şekilde devam edebilmesi için gayret sarf edeceğiz. Okullarımızın, öğretmenlerimizin, veli ve öğrencilerimizin yanında olacağız. Eğitim en önemli işlerimizden biridir. Yeni eğitim ve öğretim yılında çocuklarımıza üstün başarılar diliyorum” dedi.

Tören boyunca çocuklarla yakından ilgilenen Kaymakamımız KAPANKAYA, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti, öğretmenler ile bir araya gelerek onlara yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diledi.

Törenin ardından Kaymakam Selami KAPANKAYA, Şadi Turgutlu Ortaokulu Müdürü Ahmet ŞAHİN’den, okulun fiziki yapısı ve eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4