Turgutlu'da Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

Turgutlu'da Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik anadolu lisesinin başarılı öğrencileri düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Turgutlu'da Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi
banner43

Manisa'nın turgutlu ilçesinde, Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni dereceyle bitiren 2 öğrenci altınla ödüllendirilirken, üniversitelerin mühendislik bölümüne en yüksek puanla yerleşen 3 öğrenciye ise TUTSO tarafından 4 yıl boyunca burs verilecek.

Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) tarafından en yüksek derece ile mühendislik fakültesine yerleşen 3 meslek lisesi öğrencisine 4 yıl boyunca burs verilecek. Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olup bu eğitim yılında en yüksek puanla mühendislik fakültesine yerleşen Kerem Çevikkan, Mert Onur Çalbay ve Alperen Güney Altınlı'ya Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 4 yıl boyunca burs verilecek.

Burs kazanan öğreniler için Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Lisesinde düzenlenen törene Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, Milli Eğitim Şube Müdürü Baki Erdem, Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Hüseyin Salar, TUTSO Genel Sekreteri Nevzat Avcı ve okul yöneticileri ile başarılı öğrenciler katıldı.

Eğitimi ve mesleki gelişimi her zaman desteklediklerini dile getiren Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, desteklerinin artarak devam edeceğini dile getirdi.

Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan ise, Turgutlu'da eğitim adına güzel adımları sürekli olarak atıldığını bunlara güzel bir örneğin ise TUTSO tarafından verilen bursun olduğunu belirterek, eğitim için yapılan hizmetlerin her zaman yanında olduklarını açıkladı.

Öte yandan okulu dereceyle bitiren Murat Can Özgördesli ile Harun Alkan, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Faruk Aydın tarafından altınla ödüllendirildi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 11:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4