Ahmetlili Zeytin Üreticilerine Zeytin Kasası Desteği

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından zeytin üretiminde ürün kalitesinin korunması amacıyla başlatılan zeytin kasası dağıtım projesi, Ahmetli ilçesiyle devam etti.

Ahmetlili Zeytin Üreticilerine Zeytin Kasası Desteği

İlçedeki 210 üreticiye toplamda 2100 adet zeytin kasasının teslim edildiği törende, üreticiler destekleri nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca yürütülen zeytin üreticilerine 72 bin zeytin kasası desteği, Ahmetli ilçesiyle devam etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Ahmetli İtfaiye Amirliği önünde düzenlenen zeytin kasası dağıtım programına Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, şube müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Ziraat Odası Başkanlığı, mahalle muhtarları, üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

Hedef, Zeytin Kasası Kullanımını Yaygınlaştırmak

Törende bir konuşma yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileterek, “Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde bu yıl tarıma 70 milyon TL gibi önemli bir bütçe ayırdık. Bu kapsamda zeytin üreticilerimize 72 bin adet zeytin kasası dağıtımını da yüzde 100 belediyemiz hibesiyle gerçekleştiriyoruz. Ahmetli ilçemizde de 210 üreticimizi bu hizmetimizden faydalandırıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Zeytin üreticilerimizin ürün toplaması sırasında ürünlerinde kalite kaybı yaşamaması düşüncesiyle zeytin kasası kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Başkan Alhan’dan Başkan Ergün’e Teşekkür

Usta’nın konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan da, üreticilere yönelik destekleri ve katkıları nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, üreticilere zeytin kasalarını teslim etti. Üreticiler, destekleri nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4