Alaşehirli Üreticilere Büyükşehir'den Destek

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kırsala desteğini sürdürmeye devam ederken, il genelinde üreticilere vereceği 72 bin zeytin kasası dağıtımına Alaşehir ilçesinde devam etti.

Alaşehirli Üreticilere Büyükşehir'den Destek

Zeytin üreticisine destek olmak amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, Alaşehir’de düzenlenen törenle 2000 adet zeytin kasası, zeytin üreticilerine teslim edildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmanın artması için üreticilere desteğini sürdürüyor. Zeytin üreticilerinin ürünlerinin kalitesinin korunması, bu amaçla plastik kasa kullanımının artmasını sağlamak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir ilçesinde düzenlenen törenle 200 üreticiye 2 bin adet zeytin kasasını teslim etti. Törende üreticilere hitaben bir konuşma yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını getirdiğini belirterek, “Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak tarıma 70 milyon liralık bir bütçeyi 2022 yılı olarak ayırmayı hedefledik. Bu konuda çalışmalarımız artarak devam ediyor. Bunlardan bir tanesi bugün zeytin üretiminde plastik kasa kullanımının arttırılması için kasa desteği. Şu anda 72 bin adet kasanın dağıtımlarına başladık. Asıl vurgulamak istediğimiz hasatta çuval kullanımı yerine kasa kullanımının sağlanması. Benzer bir çalışmayı geçen ay üzüm üreticilerimiz için yaptık. Orada da yaklaşık 100 bin adet sepeti üzüm üreticileriyle buluşturduk. Sene başında 200 damızlık koç 20 tekeyi üreticilerimize temin ettik. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatıyla yılbaşından sonra Tarım İl Müdürlüğümüz ile birlikte 500 adet damızlık koç alımı için TİGEM ile yazışmalarımız tamamlandı. Şubat, Mart aylarında 500 adet damızlık koçu hayvan üreticileri ile buluşturmayı hedefliyoruz. Bunların yanında sulama kooperatiflerimize boru desteği ve üreticilerimize meyve fidanı desteği için çalışmalarımız devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde tarıma desteği ve üreticilerimize katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi. Yapılan konuşmanın ardından üreticilere zeytin kasaları teslim edildi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4