Çetin Akın, "Önümüzdeki yıllarda Turgutlu'da Yol Sıkıntısı Yaşanmayacak"

Turgutlu Belediyesi, ilçede yıllar önce kapanan asfalt şantiyesini 2 milyon liraya kurulan modern tesisle tekrar hayata geçirdi.

Çetin Akın, "Önümüzdeki yıllarda Turgutlu'da Yol Sıkıntısı Yaşanmayacak"

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde belediye tarafından 2 milyon liraya yeni asfalt şantiyesi kuruldu. Saatte yaklaşık 25 ton üretim yapabilecek olan asfalt şantiyesi ile günde 7 kilometre yolda statik kaplama asfaltlama yapılacak.
    Hayata geçirilen 2 milyon liralık proje ile ilçede yaşanan yol sıkıntılarının büyük oranda azalacağını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, "göreve geldiğimiz günden buyana asfaltlama çalışmalarıyla ilgili çok ciddi sıkıntılar yaşıyorduk. Bu sorunumuzla ilgili Alaşehir Belediyemizin şantiyesinde asfalt üreterek ilçemizde vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışıyorduk. Bugün çok gururlandığımız bir projeye imza attık kendi asfalt şantiyemizi kurduk. Toplam maliyeti 2 milyon lira olan bir tesis kurduk. Bundan sonraki süreçte ilk etapta ova yollarımızda 50 kilometrelik bir ova yolu yapma planımız var. Bunun yanında Selvilitepe ve Ergenokon mahallemizde açmış olduğumuz yollar var. Yapılaşmanın bitmediği yerlerde statik kaplama yöntemiyle vatandaşlarımızı yağmurdan çamurdan korumak için bu çalışmayı yapacağız. 2021 yılında yaklaşım 70 bin metrekare civarında ova yolu ve şehiriçersindeki yolların planlamasını yaptık. Daha önce 1 metrekare statik kaplama maliyeti olarak 21 liraydı şimdi bu tesisle 7 lira 30 kuruş gibi bir maliyetle hizmete sunmuş olacağız. 2021 yılında yapacak olduğumuz 70 bin metrekare yolun maliyeti ile asfalt şantiyemiz belediyemize hediye olarak kalmış olacak. 2022, 2023 yıllarında da Turgutlu'da hiç bir yolda problem kalmayacak. " dedi. 
    Turgutlu Belediyesinin yaklaşık 2 Milyon TL’lik yatırımla kurduğu asfalt şantiyesinin açılışına Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, eşi Sabriye Akın, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz, Evren Erbaş Ser, Mithat Erden, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeleri, oda başkanları, daire müdürleri ve muhtarlar katıldı.


 

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4