EMLAK VERGİNİZİ ÖDEMEYİ UNUTMAYIN

Yunusemre ilçesine ait mesken ve işyerlerine yönelik emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergisinin 2022 yılı 1. taksit ödemeleri başladı. Mükellefler ödemelerini 31 Mayıs Salı günü mesai bitimine kadar yapabilecek.

EMLAK VERGİNİZİ ÖDEMEYİ UNUTMAYIN

Yunusemre ilçesi emlak, ilan ve reklam ile çevre temizlik vergisi 2022 yılı 1. taksit ödemelerini yatırmak isteyen vatandaşlar hafta içi 17.00’a kadar ödemelerini yapabilecek.

Mükelleflerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına ödemeleri son güne bırakmamalarını isteyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Belediyemizde mesken ve iş yerlerine yönelik emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergilerinin 2022 yılı 1. taksit ödemeleri başladı.  Mükelleflerimiz belediye veznelerimize nakit ya da kredi kartıyla yapabileceği gibi e-belediye sistemi üzerinden kredi kartıyla da yapabilirler. 2022 yılı öncesine ait gecikmeye düşmüş vergi ödemelerinin de bu ay veznelerimizden yapılması durumunda kredi kartına taksit imkanı sunuyoruz. Mükelleflerimizin gecikmeye düşen vergi borçlarından dolayı taşınır, taşınmaz ve banka hesaplarına bloke konmaması için tek seferde ödeme seçeneği veya bu aya mahsus kredi kartına taksitli ödeme fırsatından yararlanmalarını öneriyoruz. Mükelleflerin mağdur olmamaları, cezalı duruma düşmemeleri adına vergilerini 31 Mayıs Salı günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4