FAO  Projesi Kapsamında  Firmalarla İstişare Toplantısı Yapıldı

Manisa'da FAO Türkiye Temsilciliği ile Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen projenin toplantısı yapıldı.

FAO  Projesi Kapsamında  Firmalarla İstişare Toplantısı Yapıldı

     FAO Türkiye Temsilciliği ile Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen "Sosyo-Ekonomik Entegrasyonun Desteklenmesi ve İş Fırsatlarının Yaratılması Yoluyla Türkiye'de Geçici Koruma Altında Bulunan Suriyelilerin ve Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Artırılması Projesi'', kapsamında “Özel Sektör İstişare Toplantısı” yapıldı. 
    Manisa İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantıya; İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İl Müdür Yardımcısı Melikşah Taşkın, FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Selışık, Projenin Saha Koordinatörü Baran Kenan Polat, Veri Yönetimi Uzmanı Adem Şeker, Eğitim Koordinatörü Kerem Demirel, gıda-tarım sektöründe faaliyet gösteren firma yetkilileri ve konu uzmanı teknik personeller katıldı. 
    Toplantıda konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk; “Manisa tarımsal üretim, işleme ve ihracatta lokomotif illerden biridir. Bu anlamda kaliteden ödün vermeden tarımda verimliliğin artırılması ve tarımsal sürdürülebilirlik önemli hedeflerimizdendir. Tarım sektöründe istihdam projelerine büyük önem vermekteyiz.
     Manisa'da sosyal entegrasyonun sağlanması ve sürdürülebilir güvenli gıdaya ulaşmada FAO projeleri oldukça kritik bir destek sağlamaktadır.
    FAO projesi İlimizde başarıyla uygulanan bir projedir.  Projeye vermiş oldukları desteklerden dolayı firmalara teşekkürlerimi sunarım” dedi. 
     Proje kapsamında mesleki eğitimlerini başarıyla tamamlayan kalifiye elemanların sektörde ihtiyaç duyulan işgücüne kazandırılmaları konularının görüşüldüğü toplantı, FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Selışık’ın; İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk ve firma temsilcilerine sertifikalarını takdim etmesiyle sona erdi. 
    Toplantının ardından İl Müdürü Öztürk, FAO temsilcileri ve konu uzmanı teknik personeller, Akhisar İlçesinde işbaşı eğitimlerine katkı sunan işletmelerde incelemelerde bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4