Kula'da 304 Konutlu TOKİ inşaatında Çalışma Başladı

Manisa'nın Kula ilçesine Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yerel mimariye uygun yapılacak olan 304 konut için temel atıldı.

Kula'da 304 Konutlu TOKİ inşaatında Çalışma Başladı

Kula'da 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında TOKİ tarafından ihalesi yapılarak inşasına başlanan 304 konutlu Kula TOKİ’de temeller atıldı. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve yüklenici firma yetkilileri tarafından ilk harç döküldü. Daha sonra inşaat alanında incelemelerde bulunan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. 304 konut, 7 ticarethane ve 1 ibadethaneden oluşan Kula TOKİ inşaatının 400 günde tamamlanması hedefleniyor.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, TOKİ ile birlikte yürüttükleri 304 konutluk bir projeleri olduğunu belirterek, "İlçemizin ihtiyacı olan bu konutlar, camisi ve 7 ticarethane ve sosyal alanlarıyla yeni bir cazibe alanı olacak. 400 günde tamamlanması hedeflenen 304 dairenin temelini bugün gerçekleştirmiş olduk. 2+1 ve 3+1 olmak üzere planlanan bu konutlar aynı zamanda yatay mimariyle estetik ve konforlu bir yapılaşma ortaya çıkacak. Bölgenin sağlam bir zemin olması itibariyle de depreme son derece dayanıklı ve güvenli konutlar olacaktır. Bu konuda ilçemizde bu eserin kazandırılmasında bize destek veren hükümetimize, TOKİ Başkanlığımıza, bu işin hayata geçmesinde büyük emek veren hemşehrimiz Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Cumhur İttifakı ilçe başkanlarımıza, yüklenici firmaya teşekkür ederim. İlçemizde ve mülkiyet sahiplerine şimdiden hayırlı olsun" dedi.
 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4