Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Öztürk, zeytinyağı işlemesini inceledi

Zeytin'de hasadın başlaması ile hareketlilik artan zeytinyağı firmalarını Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk incelemede buldundu.

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Öztürk, zeytinyağı işlemesini inceledi
banner43

Sağlıklı bir yaşam için tüketilen gıdalardan biri olan zeytinde hasat dönemi başladı. Manisa’nın önemli tarımsal ürünlerinden biri olan zeytin, çeşitleriyle ve yağlarıyla her damak tadına hitap ederken, Manisalı üreticilerinde ekonomisine önemli katkılar sunuyor. Dallarından özenle toplanan zeytinler, zeytinyağı olarak tüketime hazır hale getiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde zeytin hasat çalışmalarına bizzat katılan ve üreticilerle birlikte zeytin toplayan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, bu kez zeytinyağı üretimi gerçekleştiren işletmelerde incelemelerde bulunuyor.

26.11.2020 tarihinde Şehzadeler İlçesi Çamköy Mahallesinde üretim gerçekleştiren Cihanpaşa Zeytinyağı Fabrikasına giden İl Müdürü Metin Öztürk, firma yetkililerinden tesis ve üretimleri hakkında bilgiler aldı.

Yüzde 75 Avrupa Birliği katkısı, yüzde 25 Tarım ve Orman Bakanlığı’nın katkılarıyla kurulan zeytinyağı işletmesini inceleyen İl Müdür Öztürk; “İlimizde zeytinciliğin gelişmesi ve yaygınlaştırılması için her türlü çalışmayı desteklemekteyiz ve bu doğrultuda üreticilerimizin yanındayız. Üreticilerimizin bereketli bir hasat dönemi geçirmelerini temenni ediyorum" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4