Saruhanlılı Üreticilere Kasaları Teslim Edildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kırsala desteğini sürdürmeye devam ederken, il genelinde üreticilere vereceği 72 bin zeytin kasası dağıtımına Saruhanlı ilçesinde devam etti.

Saruhanlılı Üreticilere Kasaları Teslim Edildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve protokol üyelerinin katılımıyla üreticiler kasalarını teslim aldı.

Zeytin üreticilerinin ürünlerinin kalitesinin korunması, bu amaçla plastik kasa kullanımının artmasını sağlamak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi, Saruhanlı ilçesinde düzenlenen törenle 960 üreticiye 9 bin 600 adet zeytin kasasını teslim etti. Törene Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, MHP il Başkan Yardımcısı Ali Dağlıoğlu, Saruhanlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Aytekin Yaralı, Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, siyasi partilerin ilçe başkanları, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve üreticiler katıldı. Saruhanlı İlçe Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur konuşmasında, başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve projeye katkı sağlayan tüm personellere teşekkürlerini iletirken, “Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu üzüm sepeti dağıtım organizasyonunun ardından zeytin üreticilerimize kasa dağıtım töreni gerçekleştiriyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkürlerimizi sunuyorum. Çiftçilerimize yardım ediyor, onların yanında oluyor. Çiftçimizin her zaman yanındaydı, bundan sonra da yanında olacağına inanıyorum. Kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Projelerimiz katlanarak devam edecek”

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu konuşmasında, yapılan projenin üreticilere hayırlı olması temennisinde bulundu. Öztozlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını getirdiğini belirterek, “Atatürk’ün dediği gibi köylü milletin efendisidir anlayışıyla ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla 2022 yılı içinde 70 milyonluk bütçeyi kırsal kalkınmaya ayırdık. Bunun içinde yer alan projeleri hayata geçirmekten de mutluyuz. Önceki buluşmamızda sepet dağıtımı ve gübre dağıtımında bir araya gelmiştik. Bundan sonra da meyve fidanı dağıtımında bir araya geleceğiz. Sulama kooperatiflerine boru desteğinde bir araya geleceğiz. Yılsonuna kadar kalan projelerimizi hayata geçireceğiz. 30 büyükşehir belediyesi arasında tahmini olarak bütçesine oranla kırsala en çok bütçe ayıran belediye biziz ve bununla gurur duyuyoruz. Pandemi süreci bize şunu hatırlattı, tarımın, kırsalın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Saruhanlı bizim için önemli ilçelerin başında geliyor. Her zaman desteklerimizde de aslan payını alıyor. Toplam 72 bin kasanın 9 bin 600’ü Saruhanlı’ya ayrıldı. 70 milyonluk bütçenin içinde aslan payını alan önümüzdeki hafta dağıtımına başlayacağız. Toplam 26 adet sulama kooperatifine 48 bin metre boru dağıtımı var. Bu 6 bin dönüm yeni alanın sulamaya açılması demek. Kapalı sistem sulama, verim, bereket demek. Geçen sene yaptığımız destekleri katlayarak bu sene devam ettireceğiz. Geçen sene 100 bin meyve fidanı dağıtmıştık, bu sene başkanımızın talimatıyla 150 bin fidan dağıtacağız. Geçen sene 200 damızlık koç dağıtmıştık, bu sene 500 dağıtacağız. Hayvan içme suyu göleti yapımı ve temizliği katlanarak devam ediyor. Arıcılara olan desteklerimiz devam ediyor. Burada tek tek projeleri saymaya kalksak zamanımızı alır. Ürününüz bol kazancınız bereketli olsun diliyorum, hayırlı uğurlu olsun” dedi. Yapılan konuşmaların ardından törene katılan protokol üyeleri tarafından zeytin kasaları üreticilere teslim edildi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4