Selendili Üreticinin Yüzü Gülüyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen zeytin üretiminde ürün kalitesinin korunması amacıyla zeytin kasası dağıtım projesi, Selendi ilçesiyle devam etti.

Selendili Üreticinin Yüzü Gülüyor

İlçedeki 200 üreticiye toplamda 2000 adet zeytin kasasının teslim edildiği törende, üreticiler destekleri nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca yürütülen zeytin üreticilerine 72 bin zeytin kasası desteği, Selendi ilçesiyle devam etti. Selendi Devlet Bahçeli Kent Meydanı’nda düzenlenen zeytin kasası dağıtım programına Selendi Kaymakamı Halil İbrahim Okumuş, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, şube müdürleri, Milliyetçi Hareket Partisi Selendi İlçe Başkanı Mehmet Karabulut, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

Üreticilerimizin Yanında Olmaya Devam Edeceğiz

Törende bir konuşma yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileterek, “Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde bu yıl tarıma 70 milyon TL gibi önemli bir bütçe ayırdık. Bu kapsamda zeytin üreticilerimize 72 bin adet zeytin kasası dağıtımını da yüzde 100 belediyemiz hibesiyle gerçekleştiriyoruz. Selendi’miz de Manisa tarımı açısından önemli bir yere sahip. Bu anlayışla üreticilerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Savaş’tan Başkan Ergün’e Teşekkür

Usta’nın konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş da, “Tarım ve kırsal kalkınmanın sağlanması adına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'ün üreticilerimize daha önce söz verdikleri 72.000 zeytin kasası desteği bugün üreticilerimizle buluştu. İlçemize yapılan yatırımlar, projeler ve çiftçilerimize yapılan ve yapılacak olan desteklerden dolayı ilçemiz ve değerli hemşehrilerim adına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Zeytin Kasaları Teslim Edildi

Konuşmaların ardından Selendi Kaymakamı Halil İbrahim Okumuş, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, üreticilere zeytin kasalarını teslim etti. Üreticiler, destekleri nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4