Turgutlu OSB'den 154 Milyon Liralık Atık Su Arıtma Tesisi Yatırımı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'nin uzun zamandır gündeme gelen Atık Su Arıtma Tesisi projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yatırım programına alındı.

Turgutlu OSB'den 154 Milyon Liralık Atık Su Arıtma Tesisi Yatırımı

84 firmanın aktif olarak faaliyet gösterdiği, 7 bin 600 kişinin ise istihdam edildiği Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi'nin, 154 milyon 500 bin liraya mal olacak olan Atık Su Arıtma tesisinin projesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yatırım programına alındı.
Konuyla ilgili olarak Turgutlu Orta Park Kafe'de gazetecilerle biraraya gelerek basın açıklamasında bulunan Turgutlu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hami Özer, tesisin 2023 yılı sonunda tamamlanmasını hedeflediklerini bildirdi.
Özer; "üzerinde yoğun olarak çalıştığımız Atık Su Arıtma Tesisi Projesinin en önemli aşamalarından biri olan yatırımın finansmanı konusunda önemli ilerlemeler sağladık. Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi Atık Su Arıtma Tesisi yatırımı 154 milyon 500 bin lira tutarla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yatırım programına alındı.  Her konuda olduğu gibi, bu konuda da desteklerini esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza, Manisa Valiliğimize, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğümüze, Manisa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüze, Turgutlu Belediye Başkanımız Çetin Akın'a projenin gerçekleşmesi sürecinde katkısı olan herkese bölgemiz adına çok teşekkür ederiz. Organize Sanayi Bölgesinin çok önemli bir eksiği olan Atık Su Arıtma Tesisinin proje ve onay süreçleri hızla devam etmekte. Tesisin önümüzdeki yılın sonuna kadar tamamlanmasını hedeflediklemekteyiz. Bu hedefe ulaşmak için gerekli tüm çabayı göstereceğiz" dedi.
Düzenlenen toplantıya Turgutlu OSB Yönetim kurulu başkanı Hami Özer'in yanı sıra, Başkan vekili Hüseyin Maliz, Yönetim kurulu üyesi Mustafa Tunçdibek ve bölge müdürü Caner Özcan'da katıldı.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4