YUNTDAĞI KIRSAL KALKINMA MERKEZİ TAMAMLANIYOR

Kırsal kalkınma projeleriyle üreticisine destek olan Yunusemre Belediyesi, Pelitalan Mahallesi’nde hayata geçirdiği Yuntdağı Kırsal Kalkınma Merkezi’ni tamamlıyor.

YUNTDAĞI KIRSAL KALKINMA MERKEZİ TAMAMLANIYOR

Ürünlerin işlenerek yerinden pazarlanması amacıyla Zafer Kalkınma Ajansı desteği ile Pelitalan Mahallesinde Yunusemre Kırsal Kalkınma Merkezi kuruluyor. Proje tamamlandığında bölgede üretimi yapılan ürünler işlenerek pazarlanabilecek. Projede inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.  Kırsal kalkınmaya büyük önem verdiklerini belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, merkezin bölgede büyük bir ihtiyaca cevap vereceğini söyledi. Başkan Çerçi konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Yuntdağı Kırsal Kalkınma Merkezimizin inşaatı tamamlanma aşamasına geldi. Bu yıl içerisinde hizmete açmayı öngörüyoruz. Proje bittiğinde bölge, üretimin ve pazarlamanın yapıldığı bir merkez haline dönüşecek. Üreticimiz, ürünlerini saklama ve pazarlama konularında büyük avantajlar elde edecek” dedi.

KIRSAL KALKINMA MERKEZİ İÇERİSİNDE

Kırsal Kalkınma Merkezi iki binadan oluşuyor. İlk binanın birinci katında soğuk hava deposu ve idari odalar, ikinci katında ise eğitim salonu bulunuyor. İkinci bina olan üretim binasında da pekmez üretim tesisi, Antep fıstığı kavlama tesisi, un değirmeni, liyofilizasyon (Freeze-drying) kurutma makineleri, sıvı ve taneli dolum, ambalaj makineleri, sebze meyve yıkama ve doğrama makineleri yer alıyor. Merkezde ayrıca 50 ton kapasiteli kantar hizmet verecek.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4