Yunusemre Belediyesi'nde e-belediyecilikle yapılandırma kolaylığı

Manisa'nın Yunusemre Belediyesi, belediyeye olan borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların 31 Aralık Perşembe günü mesai bitimine kadar işlemlerini e-belediye üzerinden yapabileceklerini bildirdi.

Yunusemre Belediyesi'nde e-belediyecilikle yapılandırma kolaylığı

Yunusemre Belediyesi, vergi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların 31 Aralık Perşembe günü mesai bitimine kadar işlemlerini yaptırmaları gerektiğini hatırlattı. Yapılan açıklamada işlemlerin belediyeye gelmeden e-belediye sistemi üzerinden de yapılabileceğine vurgu yapıldı.

Yapılandırmadan faydalanmak isteyen mükellefler 31 Aralık Perşembe günü mesai bitimine kadar Yunusemre Belediyesi’ne başvurabilecek. Pandemi dolayısıyla vatandaşların sıkıntı yaşamaması için başvurular resmi web sitesi www.yunusemre.bel.tr adresi üzerinden de yapılıyor.  Uygulamadan faydalanmak isteyen mükellefler www.yunusemre.bel.tr adresine girip online işlemler bölümünü tıklayarak borçlarını yapılandırabilecek. Mükelleflere en fazla 18 taksitte borçların yapılandırılması imkânı sunulurken; taksitler 2 ayda bir ödenebilecek. İlk taksit tarihine kadar peşin ödemenin yapılması durumunda işleyen faizler silinecek. İlk taksit ödemesi, Ocak 2021'de yapılacak. Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 62 09 numaralı çağrı merkezini arayabilir ya da Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvurabilir.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4