GEMA Vakfı'ndan Turgutlu OSB Hakkında Suç Duyurusu

Gediz Havzası Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma, Çevre ve Kalkınma (GEMA) Vakfı Genel Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu ve vakıf üyeleri, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü hakkında Tarımsal Sulama Kanalına atık sularını dökerek, Gediz Nehrini kirlettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

GEMA Vakfı Genel Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu "Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi 25 yıldır Gediz'i kirletiyor. Yıllar önce bir valimize konuyu ileterek suç duyurusunda bulanacağımızı bildirdiğimizde buna karşı çıkmıştı. Artık bulunuyoruz. Biz daha önce bu suyun Nif Çayından alındığını sanıyorduk, öğrendik ki sulama kanalına dökülüyormuş. Sulama kanalına dökülmesi büyük bir problem. Bu olaydan herkes sorumlu Turgutlu OSB Yönetimi, OSB müdürü, Vali, Kaymakam, Belediye başkanı, DSİ ve Ziraat Odası başkanı sorumlu. Kimse bu sorumluluktan kaçamaz. Bundan sonra mahkemenin önünde hesap verecekler. Konuyu CİMER'e de taşıyıp şikayette bulunduk. Bizler arıtma tesisi kurulmadan OSB'lerin kurulmasına karşı çıkıyoruz. OSB'ler aradan yıllar geçince arıtma tesisi kurmuyor. Turgutlu, Manisa ve Menemen'de çiftçiler bu suyla sulama yapıyor" dedi.

Genel Başkan Kilimcigöldelioğlu ayrıca İzmir'de Bağyurdu OSB ile Manisa'da Muradiye, Akhisar Zeytin OSB, ile Kula tabakhaneleri hakkında da suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

GEMA Vakfı Genel Başkanı ve üyeler, yaptıkları açıklama sonrasında Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığında suç duyurusunda bulundular.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner4