Ahmetli'de "İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Arsa" Projesi Temel Atama Töreni Gerçekleştirildi

Ahmetli'de "İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Arsa" Projesi Temel Atama Töreni Gerçekleştirildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ eliyle gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi temel atma töreni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 17 ilde eşzamanlı olarak gerçekleştirildi. İlimizde de Ahmetli İlçesinde düzenlenen törenle, yapılacak olan 78 konutun temel atma töreni Vali Karadeniz ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ eliyle 81 ilde hayata geçirilecek olan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi "İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Arsa" projesi temel atma töreni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 17 ilde eşzamanlı olarak gerçekleştirildi. İlimizde de Ahmetli İlçesinde yapılacak olan 78 konut için gerçekleştirilen temel atma törenine; Vali Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Manisa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür V. Melih Melik Kara, protokol üyeleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen temel atma töreni sonrasında değerlendirmelerde bulunan Vali Karadeniz “Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut projesi olan, ‘İlk Evim, İlk İşyerim, İlk Evim Arsam’ projesi kapsamında ilimizde toplam 4100 sosyal konut, 18 bin konut arsası, 350 işyeri programlanmıştır. Bugün Ahmetli İlçemizde yapılacak olan, 4 bloklu 78 konutu içeren ilk etabın temel atma törenini diğer on altı ilimizle birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde gerçekleştirdik. Konutların ülkemize, ilimize ve Ahmetli’mize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Allah, içinde oturanlara, mutlu sağlıklı ve uzun ömürlü bir şekilde içinde oturmayı nasip etsin” diye konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile TOKİ eliyle gerçekleştirilecek olan "İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Arsa" projesi kapsamında ilk etapta toplam 250 bin sosyal konut, 1 milyon konut arsası ve 10 bin iş yeri verilmesi hedefleniyor.

Proje kapsamında Manisa’da da toplam 4100 sosyal konut, 18 bin konut arsası, 350 iş yeri teslim edilecek.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4