Ahmetli GES’de Kurulum Süreci Başladı

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, yapımı devam eden Güneş Enerji Santrali’nde (GES) trafo binasının ve diğer ekipmanlarının kurulum süreci çalışmalarını yakından takip etti.

Ahmetli GES’de Kurulum Süreci Başladı

          GES projesinde trafo binası ile diğer ekipmanlarının kurulumunun başladığını belirten Başkan Alhan “inşallah kısa sürede Ahmetli’mizi GES ile buluşturacağız” dedi.

          Geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılarak yer teslimi gerçekleşen Ahmetli GES projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Cambazlı Mahallesi’nde yaklaşık 20 dönüm arazi üzerine kurulacak olan GES projesinde kurulum sürecinin başladığını belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “ilçemiz için büyük önem taşıyan GES projemizde artık kurulum sürecimiz başladı. İlk etapta trafo binası ile diğer ekipmanlarının kurulumu bugün itibari ile yapılıyor. Her geçen gün hızlı bir şekilde devam eden çalışmalarımız sonunda ilerleyen günlerde güneş enerji panellerinin de kurulumu sağlanacaktır. Yaklaşık 20 dönüm arazi üzerine kurulacak olan 1 Mv’lık GES projemiz tamamlandığında bin adet konutun ve Belediye hizmet binamızın elektrik ihtiyacı karşılanarak temiz enerji kullanımı sağlanacaktır” dedi.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4