Başkan Çetin Akın: “Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Şiddet ve Cinayetlerin Gölgesinde Yaşıyoruz”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Çetin Akın: “Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Şiddet ve Cinayetlerin Gölgesinde Yaşıyoruz”

Dünya Emekçi Kadınlar Gününün son yıllarda kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin gölgesinde yaşandığını ifade eden Başkan Çetin Akın, kadınları şiddet, cinayet ve yaşadıkları sorunlarla değil, başarılarıyla gündeme gelmelerini dilediği söyledi.

Başkan Çetin Akın’ın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı şu şekilde:

“Yaşamın her anında birlikte mücadele ettiğimiz, birbirimize destek olduğumuz kadınlarımızın birlik, beraberlik, emek ve dayanışma günü olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü ne yazık ki son yıllarda gittikçe artan kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin gölgesi altında yaşıyoruz.

Toplumsal, ekonomik, siyasal, akademik, sosyal, kültürel gibi tüm alanlarda eşit olmak adına yıllardır haklı mücadelelerini ortaya koyan kadınların yaşadıkları sorunlar yalnızca kadın sorunundan ibaret değildir. Çağdaş, gelişen, eşitlik ve adalet merkezli toplum yaratabilmek adına kadınların hak ve emek mücadelesine destek olmak, kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin kalıcı olarak sona ermesi için toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düşmektedir.

Kadınların hayatın her alanında daha da güçlendiği; şiddet, cinayet ve yaşadıkları sorunlarla değil başarılarıyla gündeme geldiği, hak ve emeklerinin karşılığını almalarını diliyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum.”

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4