Kurban bayramında koronavirüs riskine karşı kapısına yazı astı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 66 yaşındaki bir kişi, Yenitip Koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla evinin kapısına astığı yazıyla Kurban bayramında misafir kabul etmediğini belirtti.

Kurban bayramında koronavirüs riskine karşı kapısına yazı astı
banner43

Turgutlu'nun Kurudere mahallesinde eşi Ümriye Akça (65) ile yaşayan Abdurrahman Akça (66) ilçede koronavirüs sayılarında artışın olduğunu duyması üzerine Kurban Bayramı boyunca evine misafir kabul etmediğini belirten bir yazı astı.

Yazıyı görenler, önce şaşkınlık yaşarken sonrasında ise Abdurrahman Akça'ya destek verdi.

'Değerli kardeşlerimiz, Koronavirüs riski nedeniyle bayram boyunca misafir kabul edemiyoruz, kusura bakmayın. Bayramınız mübarek olsun' yazılı olan bir kağıdı kapısına yapıştıran 3 çocuk, 5 torun sahibi Abdurrahman Akça "Koronavirüs nedeniyle bu yazıyı astım. Koronavirüsü birçok kişi benimsemiyor, ama ben benimsiyorum. Çünkü günden güne bu virüs etrafımızda dağılıyor. Bunun için bu yazıyı asmakta yarar gördüm. İnşallah yazıyı okuyanlar, bu kurala uyar. Yazıyı okuyanlar çok iyi yapmışsın diyorlar. Bende iyi yaptığımı düşünüyorum. Bu kurallara uyarsak hastalığın üzerinden inşallah geleceğiz. Herkesi bu kurallara uymaya davet ediyorum" dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4