Turgutlu Belediyesinden Yabani Ot Seferberliği

Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler mahalle, cadde ve sokaklarda yabani otların temizlenmesi çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Turgutlu Belediyesinden Yabani Ot Seferberliği

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş Ser de ekiplerin çalışmalarını yerinde inceledi.

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte yol kenarları ve kaldırımlarda uzayan yabani otlar Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından temizleniyor. Çalışmalar doğrultusunda Albayrak Mahallesi Hatboyu Sokak ile Ergenekon Mahallesinin muhtelif sokaklarında görüntü kirliliği yaratan, sıcak havaların gelmesi sebebiyle yangın riski oluşturan yabani otların temizlenmesi çalışmalarına ekipler gün boyu devam etti. Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş Ser ise iki mahallede yürütülen çalışmaları incelediler. Park ve Bahçeler Müdürü Önder Pala’dan yapılan ve önümüzdeki günlerde başlayacak çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş Ser’in Hatboyu Sokaktaki incelemeleri sırasında Albayrak Mahalle Muhtarı Yalçın Sertel de başkan yardımcılarına eşlik etti.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yabani ot temizleme çalışmaları hakkında açıklama yapan Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Turgutlu’muzun çehresini güzelleştirmek; sağlıklı, temiz bir görünüme sahip olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yoğun yağışların yaşanmasının ardından sıcak havaların gelmesiyle birlikte hızla uzayan yabani otların temizlenmesi çalışmalarımızı yürütüyoruz. İki mahallemizde görüntü kirliliğine neden olan, hemşehrilerimizi rahatsız eden ve yangın riski bulunduran yol ve kaldırım kenarlarındaki otlar ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Kentimiz genelinde yabani otların temizlenmesine devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4