Turgutlu'da 1 Milyon TL'nin Üzerinde Ceza Kesildi

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, ilçede yapılan koronavirüs denetimlerinde 1 milyon TL'nin üzerinde para cezası kesildiğini belirtti.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde son aylarda koronavirüs'te yaşanan artış sonrasında Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, sosyal medya üzerinden video ile vatandaşlara seslenerek tedbirlere uymalarını istedi.

Kaymakam Ali Yılmaz; "Virüs Kaynaklı Hastalarımız Artmış Durumda"

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz yaptığı açıklamada "tüm dünyada ve ülkemizde koronavirüsle mücadele çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Maalesef virüsün öldürücülüğü, virüsün bulaşıcılığı azalmış değil.  İlçemizde de son aylarda virüs kaynaklı hastalarımız artmış durumda. Herşeyden önce Avrupada yaşananları görüyorsunuz, 2. ve 3. dalgalar geliyor. Hastaneler yetersiz duruma düşüyor. Ciddi ülkeler, ciddi tedbirler almak zorunda kalıyor. Sokağa çıkma kısıtlamaları ve kapanmalar yaşanıyor. Şuan için biz bu tür sıkıntıları yaşamıyoruz. Ancak bu şekilde bazılarımız tedbirlere uymamaya devam ederse ileride daha fazla sıkıntı bizi bekliyor demektir. Önümüzde bir kış dönemi var. Bu kış döneminde özellikle kapalı yerlerde virüs yayılma riski çok daha fazla" dedi.

Kaymakam Ali Yılmaz; "Benzer İlçelere Göre Vaka Sayımız Artmış durumda"

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz  "İlçemizde maalesef son 2 aydır vaka sayılarımız bizim nüfusumuza oranla Manisa'daki benzer ilçelere göre artmış durumda. Ama ben Turgutlu Kaymakamı olarak bunu kabul etmek istemiyorum. Sizde takdir edersiniz ki tüm kurumlarımız, başta sağlık kurumlarımızla bu virüsle mücadele ediyoruz. Ancak Turgutlu'da kurallara uyanlar kadar uymayanlarda var. Hepimizin bu kurallara uyması gerekiyor. Özellikle maske, sosyal mesafe ve hijyen koşullarına uyarsak bu süreci tersine çevirebiliriz" dedi.

Kaymakam Ali Yılmaz; "Turgutlu'da 1 Miyon TL'nin üzerinde ceza kesildi"

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz  "Bazı kişilerden polisin daha fazla denetim yapması gerektiğini, denetlemelerin az olduğu yönünde şikayetler duyuyoruz ve alıyoruz. Değerli vatandaşlarımız ciddi düzeyde denetimler yapılıyor. Alınan tedbirlere uymayan makse ve mesafe kurallarına uymayanlara kesilen para cezaları var. Biz bu kadar fazla cezada kesmek istemiyoruz. Turgutlu'da biz şuana kadar 1 milyon TL'nin üzerinde maske denetiminden ceza kestik. Bu kuralları vatandaşlarımızın özünsemesini istiyoruz. Herkesin başında polis beklemesi mümkün değil. Herkes kuralları kendisi kişiselleştirirse, kendisi uygularsa o zaman sağlıklı bir şekilde kurallara uymuş oluruz. Diğer türlü göstermelik yapmış oluruz ki o da amaça hizmet etmez" dedi.

 Kaymakam Ali Yılmaz; "Turgutlu'da 1 Miyon TL'nin üzerinde ceza kesildi"

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz  "Koronavirüs vakalarında virüsü taşıyanların yüzde 20 ila 30'u bilimsel araştırmalara göre bu virüsü hastalık belirtisi göstermeden geçiriyor veya taşıyor. Bu nedenle toplumda kalabalık alanda bu gerçeğide bilerek maske ve mesafa kurallarınada uymak büyük öneme sahip. Bunu özellikle sizlerden bekliyoruz. İlçemizi, sevdiklerimizi, kasabamızı korumak istiyorsanız lütfen Kasım ve Aralık ayında özelliklede kış döneminde kurallara çok sıkı bir şekilde uyalım. Virüsün artış hızını ilçemizde düşürerek ilk bahara hep beraber daha ümitli daha mutlu başlayalım inşallah" dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4