Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz'dan, Ata'nın Turgutlu'ya Gelişinin Yıldönümü Mesajı

Kaymakam Ali YILMAZ’ın 26 Ocak Atatürk’ün Turgutlu’ya Gelişinin 98. Yıldönümü Mesajı

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz'dan, Ata'nın Turgutlu'ya Gelişinin Yıldönümü Mesajı

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün, Heyet-i Temsiliye ile Turgutlu’yu onurlandırmasının 98. yıl dönümünü büyük bir gurur ve onurla kutluyoruz.

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vilayetlerini tek tek dolaşarak Anadolu insanıyla bir araya gelen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK gerçekleştirdiği bu ziyaretlerle, savaşın kazanılmasında büyük emeği geçen Anadolu insanına şükranlarını iletmiş, savaşlarla yorgun düşen milletine moral aşılamıştır.

Kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu ifade eden ATATÜRK, 26 Ocak 1923 tarihinde ilçemizi de ziyaret etmiştir. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ağırlamanın sevincini yaşayan Turgutlular da O'nu bağırlarına basarak, coşkuyla karşılamışlar ve şehrimizi onurlandırmasının mutluluğunu yaşamışlardır.

Bugün bizler de ATATÜRK’ün ilçemize teşrifinin 98. Yıldönümünü ayrı bir gurur ve kıvanç vesilesi olarak coşkuyla kutluyoruz. Bir yandan da onun Ülkemiz için gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi hedefine, emin adımlarla ilerlemenin haklı gururunu yaşıyor ve bu yolda var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Turgutlulu Hemşehrilerimin “26 Ocak Şeref Gününü” kutluyorum.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4