Turgutlu OSB'de Mütevelli Heyetine 7 Sanayici Seçildi

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) mütevelli heyetine girecek olan 7 iş insanı için seçim yapıldı.

Turgutlu OSB'de Mütevelli Heyetine 7 Sanayici Seçildi
banner43

Turgutlu 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde Yapı Kullanma İzin Belgesi alan yatırımcıların sayısının toplam parsel sayısının 1/3’ünü geçmesinden dolayı, 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunun 25. Maddesine ve O.S.B. Uygulama yönetmeliğinin 9. maddesine istinaden 15 kişilik Müteşebbis Heyete 7 yatırımcının katılması çerçevesinde seçim gerçekleştirildi.

Turgutlu OSB Mütevelli heyeti başkanı aynı zamanda Manisa Valisi Ahmet Deniz’in başkanlığında gerçekleştirilen Turgutlu Belediyesi Nikah ve Etkinlik salonunda gerçekleştirilen seçimde mütevelli heyetine girecek olan 7 iş insanı açık oylama ile seçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde Narin Baklan (Egetad Gıda), Hami Özer (DFS Gıda), Mustafa Tunçdibek (Dibeksan Ltd), Elif Nahide Akduman (Mersan Ltd.), Deniz Atalay (SDA Gıda), Bilgehan Demirdöver (Seramiksan) ve Ahmet Kirami Kılınç (Venco) yatırıcımlar adına Turgutlu 1. OSB mütevelli heyetine seçilen isimler oldu.

Öte yandan 15 kişiden oluşan Turgutlu OSB Mütevelli heyetine Turgutlu Belediyesi’nden verilecek olan 6 ismin ise Cuma günü belli olacağı öğrenildi. Turgutlu OSB’de yeni mütevelli heyeti Vali, TUTSO, 7 yatırımcı ve 6 belediyeden gelen isim olmak üzere toplamda 15 isim yer alıyor.
Öte yandan gerçekleştirilen seçimlere Manisa Valisi Ahmet Deniz'in yanı sıra, Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Turgutlu Belediye başkanı Çetin Akın, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halim Karaer, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Bakanlık temsilcileri ve sanayiciler katıldı.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4