Turgutlu’da Kar Yağışı Yüksek Kesimlerde Etkili Oldu

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yüksek kesimlerde kar kalınlığı yer yer 30 santimetreye ulaştı.

Turgutlu’da Kar Yağışı Yüksek Kesimlerde Etkili Oldu
banner43

Turgutlu’da yüksek kesimlerde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı. Kentte Pazartesi günü sabah saatlerinde başlayan ve öğle saatlerinde şiddetini arttıran kar yüksek kesimlerde etkili oldu.

Karla birlikte güzel görüntüler oluşurken, ilçenin kırsal mahalleleri olan Kuşlar, Karaköy, Hacıisalar, Ören, Yunusdere, Kabaçınar, Güney ve Ayvacık’ta Turgutlu Belediyesi ekipleri tarafından yol açım çalışması gerçekleştirildi.

Turgutlu Belediyesi başkan yardımcısı Ahmet Daşkan, kar yağışının etkili olduğu mahallerlerde vatandaşlarla biraraya geldi ve belediye ekiplerinin çalışmalarını inceledi.

Başkan yardımcısı Daşkan “Turgutlu Belediyesi olarak kar yağının etkili olduğu alanlarda çalışmalara hızlı bir şekilde başladık ve vatandaşlarımızın en az seviyede kar yağışından etkinlenmesi için emek sarf ediyoruz. Fen işleri müdürlüğümüze bağlı ekipler mahallelerimize ulaşımın sağlandığı ana yollar ile köy içi yollarda kar küreme çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerimizin çalışmaları kapsamında aldığımız bilgiye göre sabah saatlerinde yolda kalan 8 araç ve sürücüsü yaılan çalışmalarla kurtarıldı” dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4