Turgutlulu gazeteci, yerli ve milli motosikletle 5 bin KM yol yapacak

Turgutlulu gazeteci, yerli ve milli motosikletle 5 bin KM yol yapacak

Turgutlu’da uzun yıllardır gazetecilik ve motosiklet tutkunu olan İlker Uyar, Türkiye’yi motosikletle turlayacak. Turgutlu’yu tüm ülkeye tanıtmak için yerli motosiklet markası Volta’nın ürettiği RM5 ile 5 bin kilometre yapacak.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde uzun yıllardır gazetecilik yapan ve  Turgutlu’da yayınlanan in Turgutlu dergisinin genel yayın yönetmeni İlker Uyar motosikletle Türkiye turuna çıkacak. Uyar yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla Volta Motor’un Düzce Gümüşova tesislerinde yerli ve milli imkanlarla ürettiği motosikleti 5.000 kilometrelik parkurda deneme imkanına sahip olacak.

Türkiye’nin yerli ve milli motosiklet markası Volta Motor’un yeni ürettiği Volta RM5 motosikletiyle ilk etabı 5.000 km sürecek olan Türkiye turuna çıkacak.  Manisa’dan Van’a, Van’dan Aydın’a kadar sürecek ilk etap sonrasında Uyar, ikinci 5.000 km için kolları sıvayacak. Uyar rotasının belli bir bölümünün de  geçeceği farklı şehirlerde kamp kurup çadırda kalacak. İlker Uyar 170 cc’lik motosikletle tamamlayacağı zorlu etabı kendi sosyal medya hesaplarından ve youtube kanalından gün gün yayınlayacak, seyahat sonunda ise, yolculuk boyunca çektiği fotoğrafları sergileyecek.

Uyar yaptığı açıklamada: “ Benim için heyecan verecek bir yolculuğa çıkmak için sabırsızlanıyorum. Yola çıkacağım motosikletin hacmi dolayısıyla zorlu bir yolculuk olacağını tahmin ediyorum. Ama bana bu imkanı veren Volta Motor ve ben yola çıkacağım RM5 modeline fazlasıyla güveniyoruz. İlk 5.000 km’yi tamamladıktan sonra ikinci etap için yola koyulacağım. Programa pandemi koşullarına göre karar vereceğiz. Bu zorlu yolculuktan sonra hedefim, en kısa zamanda yerli ve milli bir motosikletle dünyanın farklı ülkelerine seyahat etmek.” şeklinde konuştu.

Uyar konuşmasında: “Seyahatimin bir amacı da Turgutlu’yu Anadolu’ya Anadolu’yu Turgutlu’ya tanıtmak. Bu kapsamda bana destek olan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’na ve başkan Faruk Aydın’a, Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği yönetimine ve başkan Dr. Gökhan Görçiz’e ve diğer sponsorlarıma çok teşekkür ediyorum. Macera severler, bu seyahatimi instagram hesaplarım ilkeruyar1410 – moto_biographi  ve İlker Uyar youtube kanalımdan takip edebilirler” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4