11 yıl önce dağa kaçırılan kızı için Umut Yürüyüşüne başlayan baba Turgutlu'da

Terör örgütü PKK'nın dağa kaçırdığı kızına kavuşmak için İzmir'den Ankara'ya vatan, bayrak, evlat sloganıyla "Umut" yürüyüşü başlatan baba Mehmet Laçin, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde açıklamalarda bulundu.

11 yıl önce dağa kaçırılan kızı için Umut Yürüyüşüne başlayan baba Turgutlu'da

       Turgutlu 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı'nda basın açıklamasında bulunan Mehmet Laçin, 11 yıl önce üniversite okumak için Kocaeli'ye akrabalarının yanına gönderdiği kızının kendi eşininde işbirliğiyle HDP tarafından dağa çıkarıldığını belirtti.
    HDP tarafından öğrenciyken zorbalıkla elinden alınan kızı için yürüyüşe başladığını belirten Laçin, "Kocaelide öğrenciyken dayısının evinde kalıyordu. Dayısı HDP üyesi olduğu için kızımı HDP'ye verdi. Kızımın HDP'ye teslim edilmesi sonrasında kızımın annesi Diyarbakır Belediyesi'nde işe başladı" dedi.
    Laçin "Evlatlarım için terör yüzünden İzmir'e kaçtım. Ben onlardan kaçtım, onlar gene peşimi bırakmadılar.  İzmir'de beni yakaladılar. Onlar pusudalarmış. Kızımın dayısı HDP üyesi fırsata bak. Kızım onun evindeyken Kocaeli'nde günlerce kızımı aradım bulamadım. Annesine soruyorum kızım nerde diyorki arkadaşının yanında. Meğer arkadaşı HDP'ymiş. Kaç gün bekledim sonunda HDP il binasında buldum. Ellerinden almaya çalıştım vermediler. Beni darp ettiler. başaramadım onlar galip geldi kızımı vermediler"
    "Şimdi ben HDP'ye diyorum ki ben sizi terörle suçluyorum. 2 senedir kapınızda nöbet tutuyorum. Ya beni şikayet edin. Bu adam bizi terörle suçluyor diyin ne işi var kapıda. Ben diyorumki kızım sizin tarafınızdan, PKK demiyorum siz götürdünüz diyorum. Siz beni ikna edin yerimden kalkayım. Ama bana sen provokatörsün demeyin. Evladımı alacaksın, öldüreceksin, öldürteceksin kalk an yapacaksın ben provokatör olacağım. Şimdi bu provokatör onların genel merkezine gidiyor. HDP Genel merkezi önünde kamp kuracağım. ben sağ oldukça mücadelemden vazgeçmeyeceğim" 
    Mehmet Laçin, Turgutlu'da yaptığı açıklama sonrasında emniyet güçlerinin korumasında Ankara'ya yaptığı yürüyüşüne devam etti.
 

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4