17 BİN LİRAYI ÇÖPE ATTILAR

17 BİN LİRAYI ÇÖPE ATTILAR
Yunusemre ilçesi Topçuasım Mahallesi’nde yaşayan Özlem Budakçıgil, dalgınlık ile içerisinde 17 bin TL bulunan poşeti çöpe attı. Budakçıgil, olayı fark ettikten sonra hemen Yunusemre Belediyesi Temizlik İşlerini telefon ile arayarak durumu anlattı. Temizlik İşleri personelinin yoğun çabası sonucu bulunamayan içinde para bulunan poşet, Özlem Budakçıgil’in mahallesin de ki başka bir çöpte bulundu. Özlem Budakçıgil eşi Bülent Budakçıgil ile beraber Temizlik İşleri personelinin yoğun çalışmasından dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

İçinde 17 bin TL bulunan poşeti kaybeden Özlem Budakçıgil, Yunusemre Belediyesi Temizlik İşlerine haber verdi. Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan, bunun üzerine hemen durum tespiti yaparak bölgedeki çöpleri toplayan ekibi arayarak çöpü boşaltmadan direk Muradiye Şantiyesi’ne gelmesini söyledi. Muradiye Şantiyesi’ne getirtilen 13 metreküplük çöp kamyonu, kaybolan paranın sahibi Özlem Budakçıgil gelene kadar boşaltılmadı. Budakçıgil, ailesinin gelmesiyle boşaltılan çöp aracından dökülen çöpler, Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri personeli tarafından didik dikik arandı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmalar neticesinde bulunamayan içinde paranın olduğu poşet, Özlem Budakçıgil’in mahallesindeki çöpte bulundu.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, paranın bulunmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “İlgili Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, saha amirimiz aracı çekip para sahibini çağırıyor. Ekiplerimiz tarafından çöpün içerisinde para aranıyor. Yoğun bir çalışma neticesinde bulunamıyor. Daha sonra poşetin bir başka çöp konteynırına atıldığı anlaşılıyor ve para bulunuyor. Personelimizi özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum. Paranın bulunması da hepimizi mutlu etti.” dedi.

YUNUSEMRE’NİN İNSANA VERDİĞİ ÖNEM

Belediye Başkan Yardımcısı Saniye Altay da Şantiyeye Belediye Başkan Yardımcısı olarak gidişinin ilk gününde böyle bir olay ile karşılaştıklarına dikkati çekerek, “İlk günün böyle bir anı ile başlaması çokta üzücüydü. Bulacağız diye hep beraber çöpün içerisinde çizgili torba aradık. Çizgili poşetten sonra diğerlerini bulamayınca üzüldük hepimiz. Sonra hanımefendinin poşeti bulması ile hepimiz çok mutluyuz. “ şeklinde konuştu.

“EKİPLERİN ÖZVERİLİ ÇALIŞMASINDAN ÇOK MEMNUN OLDUM”

Parasını bulan Özlem Budakçıgil de 17 bin TL paranın poşetin içinde olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“İçinde 17 bin TL bulunan poşeti çöp zannedip atmışım. Ama meğersem kendi çöpüme değil komşunun yanındaki çöpe atmışım. Paramın kaybolduğunu anlayınca Yunusemre Belediyesi Temizlik İşlerine haber verdim. Onlarda o konteynırın hangi konteynır olduğunu öğrendiler ve onu boşaltmadılar. Bizi çağırdılar şantiyede bizim gelmemiz ile çöpü saatlerce o sıcakta aradılar. Daha sonra eve geldik. Paranın bulunduğu poşeti diğer çöpte buldum. Benim dalgınlığımdan kaynaklandığı için böyle bir olay oldu. Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çok emek sarf etti. Emniyet ekipleri bile bu durum ile bu kadar ilgilenmezlerdi. Ekiplerinizin en başından beri özverili çalışmasından dolayı çok memnunuz. Sağolsunlar haklarını da helal etsinler. Belediye personelleri kendilerininmiş gibi çok emek harcadılar. Saatlerce arayıp eve geldikten sonra ben kendi kendimede çok kızdım. Oradaki çöpe niye bakmadım. İnsanların vakitlerini aldım diye çok üzüldüm.”

Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan da parayı bulmak amacıyla yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, “Hanımefendiden ilk başta bize yönelik telefon geldi. Bizde hemen sokak ismini öğrendik. Sokak ismini öğrendikten sonra amirlerime hemen bildirdim. İlk etapta o bölgede çöpleri toplayan kamyonu bulduk ve kamyonu boşatmamasını söyledik. Kamyonu şantiyeye çektik. Hanımefendiyi de çağırdık. Hep beraber çöp kamyonunu müsait bir yere dökerek aramaları yaptık. Ancak olumlu bir sonuç alamadık. Hanımefendiden mutlu sonuç geldi bizde ondan sonra sevindik.” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2015, 14:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4