'1980 DARBESİ VARMIŞ GİBİ DAVRANILIYOR'

'1980 DARBESİ VARMIŞ GİBİ DAVRANILIYOR'
SELCuk_ozdag_turgutlu_28

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz haftalarda İlçe Emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından araç sürücüsüne kasksızlıktan yazıldığı iddia edilen idari para cezası ile ilgili olarak AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Turgutlu’da sert açıklamalarda bulundu. Özdağ “burayı MHP kazandı siz bunun mu intikamını alıyorsunuz demeye getiriyor. Ben bir AK Partili olarak çok ciddi bir şekilde töhmet altında kalıyorum” dedi.

Partisinin Turgutlu ilçe teşkilatında düzenlenen bayramlaşma programına katılan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ bayramlaşma töreni sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özdağ bir gazetecinin motosikletler üzerinde uygulanan yaptırımlar ve otomobil sürücüsüne kasksızlıktan ceza kesilmesi ile ilgili sorusuna, “İnsanlara ceza kesilerek insanlar terbiye edilemezler. Vatandaşımıza kötü muamele kimse yapamaz efendim. Burada ben Ali Kıran başkesen olurum mantığı ile hareket edeceksiniz buna ne bizim iktidarımız nede hukuk müsaade eder” sözlerini kullandı.

Özdağ “Manisa bir huzur kentidir ve özellikle Kütahya, Balıkesir, Ağrı, Bitlis ve Muşta olmak üzere Türkiye’nin her bölgesinden göç alır. Manisa’ya göç edenler burada Manisalılarla huzurlu içinde yaşarlar. Biz 1000 yıllık bir kültürün çocukları olarak beraber yaşarız. Manisa’da öyle önemli olaylar olmaz. Elbetteki hukuku aykırı bir şekilde faaliyet gösterenlere emniyet cezasını kesecektir. Ama huzuru sağlarken, huzursuzluk yaratmaktan yapmak lazım bu işi. Bir hiçbir suçluyu desteklemeyiz, hiçbir suçlunun yanında olmayız. Avrupa’da polisi göremezsiniz bir suç işlendiğinde polis hemen yanınızdan çıkar. Polisi sokaklarda kolay kolay göremezsiniz. Tabi burada bir yandan eğitim vardır, bir yandan hukuk vardır bir yandan da polisi çok ciddi bir şekilde tedbiri vardır. Ama Manisa’da bir kişi arabası ile gidiyor ve kendisine kasksızlık cezası kesilmiş. Aynı zamanda fazla ses yaptığı için ceza kesilmiş ama bu kişinin arabasında teypte yok. Siz bu yaptığınız uygulamayı vatandaşları rahatsız edecek şekilde yaparsanız ben milletvekili olarak sizin karşınıza çıkarım. Vatandaşımızı rahatsız etmeyeceksiniz. Manisa’da sadece trafik problemleri yok. Hiçbir kimse vatandaşa kötü muamelede bulunamaz ve vatandaşımızı kıramaz. Şehzadeler ilçe başkanım evinden çıkıp annesini bir mevlüde götürünceye kadar 3 defa polis tarafından durduruluyorsa, sanki bir 12 Eylül 1980 darbesi varmış gibi davranılıyorsa burada bir yanlışlık var demektir. İnsanlara ceza kesilerek insanlar terbiye edilemezler. Vatandaşımıza kötü muamele kimse yapamaz efendim. Burada ben Ali Kıran başkesen olurum mantığı ile hareket edeceksiniz buna ne bizim iktidarımız nede hukuk müsaade eder. Benim vatandaşımın yanlışı varsa ehliyeti yoksa ruhsatı yoksa cezai işlemini uygula ama burası bir tarım memleketidir, uyarmak ve ikaz etmek gerekir. Polislerede çok fazla baskı yapmaya gerek yok, işte sokağa çıkın her köşe başında vatandaşları durdurun gibi şeyler yanlıştır. Ben bütün bürokratları görevini yapmaya davet ediyorum. Aynı günde 1 şahsa 4 tane ceza yazılıyor Alaşehir’de ve oradaki bir gazete başlık atıyor ‘Bu Emniyet müdürü neyin intikamını alıyor’. Yani burayı MHP kazandı siz bunun mu intikamını alıyorsunuz demeye getiriyor. Ben bir AK Partili olarak çok ciddi bir şekilde töhmet altında kalıyorum. Burada emniyet müdürünün yada polisin yaptığı hatayı parti olarak iktidar olarak bize kesmeye çalışıyorlar. Çokta güzel bir polis teşkilatımız var eğitilmiş ve kendisini ispat etmiş. Son dönemlerde hak ve özgürlüklerine son derece rivayet eden bir polis teşkilatımız var. Polis teşkilatımızda bazı kötü niyetli insanların özellikle son zamanlardaki paralel yapıyla mücadele nedeni ve çatı adayı çıkması sonrasında bazıları görevlerine ideolojilerini bulaştırmış olabilirler yada bilinçli olarak bunlar milletten intikam alıyorlar havası verebilirler. Bunlarından önüne geçecek olan müdürleridir, umuyorum bundan sonra daha dikkatli olurlar” dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2014, 16:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4