3-4 Eylül Tarihlerinde İzmir'de Sivil Toplum Günleri Düzenlenecek

03-04 Eylül 2018 tarihinde İzmir ve Manisa illerinden 50 kamu görevlisi, 50 sivil toplum kuruluşu temsilcisi amaç ve faaliyetlerini tanıtacakları “STK galerisi” nin yer alacağı Sivil Toplum Günleri gerçekleştirilecek.

3-4 Eylül Tarihlerinde İzmir'de Sivil Toplum Günleri Düzenlenecek
banner1

İçişleri Bakanlığının ana faydalanıcısı olduğu “STK’lar ile İş Birliği için Kamu Sektörünün Güçlendirilmesi Teknik Destek Projesi” (Strengthening The Public Sector for Cooperation with CSOs) kapsamında 03-04 Eylül 2018 tarihinde İzmir’de, İzmir ve Manisa illerinden elli (50) kamu görevlisi, elli (50) sivil toplum kuruluşu temsilcisi olmak üzere toplamda 100 kişinin katılımıyla eğitim, atölye çalışmaları ile sivil toplum kuruluşlarının kendi amaç ve faaliyetlerini tanıtacakları “STK galerisi” nin yer alacağı Sivil Toplum Günleri gerçekleştirilecek.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında, iki gün olarak planlanan eğitim, atölye çalışması ve STK Galerisi etkinliklerinin yer alacağı bu organizasyonun temel amacı, yerel ve merkezi düzeyde sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumları arasındaki iletişimin güçlendirilmesidir. Katılımcı sivil toplum kuruluşlarına, kendilerine tahsis edilecek masalarda (Sivil Toplum Galerisi) çalışmalarını tanıtma fırsatının sunulması planlanıyor.

Sivil Toplum Günlerine katılmak isteyen, İzmir ve Manisa illerinde kurulu dernek kurma özgürlüğü alanında ve haklara dayalı perspektifte aktif olarak faaliyet gösteren STK’ların katılımı için hazırlanan başvuru formunu doldurarak en geç 16 Ağustos 2018 tarihine kadar Manisa Valiliğinin [email protected] e-mail adresine göndermeleri gerekmektedir. Başvuru duyurusu ve başvuru formuna (http://www.manisa.gov.tr/sivil-toplum-gunleri-duyurusu) adresinden ulaşılabilecek.

Başvuru yapan STK’lardan, etkinlik için öngörülen bütçe olanakları, STK’ların katılımcı kriterlerini taşıyıp taşımaması ve STK başvuru sayısı gibi hususlar göz önünde tutularak Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Teknik Destek Ekibinin tavsiye ve önerileri alındıktan sonra Bakanlıkça belirlenip 50 katılımcı STK Valiliklere bildirilecek.

Her bir sivil toplum kuruluşundan sadece bir (1) temsilcinin katılması gerekiyor. Projenin hayata geçirilmesinde T.C. İçişleri Bakanlığı, Dernekler Dairesi Başkanlığına teknik destek sağlayan teknik destek ekibi, katılımına karar verilen kuruluşlarla iletişime geçip, organizasyon detayları hakkında bilgi verecek.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4