3 Bin Fidan Turgutlu'da Toprakla Buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın öncülüğünde başlatılan, '11 Milyon Ağaç: Bugün Fidan, Yarın Nefes' kampanyası kapsamında, Manisa'nın Turgutlu İlçesinde 3 bin 71 fidan toprakla buluştu

3 Bin Fidan Turgutlu'da Toprakla Buluştu
banner43

Turgutlu'da Eski Kemalpaşa Yolu üzerinde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri hatıra ormanı yanından düzenlenen etkinlikte, kamu kurum ve kuruluşlarından gelen gönüllüler, öğrenciler ve huzurevi sakinlerinin katılımı ile fidanlar toprakla buluştu.

Etkinlik öncesinden katılımcılara bilgi veren Turgutlu Orman İşletme Şefi Engin Çar, '11 Milyon Ağaç: Bugün Fidan, Yarın Nefes' kampanyası kapsamında Turgutlu'da 3 bin 71 fidan dikileceğini  belirterek, katılımcılara ve destek sağlayanlara teşekkür etti.

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, '11 Milyon Ağaç: Bugün Fidan, Yarın Nefes' kampanyasının büyük ilgi görüdüğünü ifade ederek, beklenenin üzerinde fidan dikiminin gerçekleştirildiğini söyledi.

Türkiye'nin Orman varlığı bakımından son yıllarda hızlı bir artışın olduğunu aktaran Yılmaz, "Türkiye olarak şuan Orman varlığı bakımından iyi durumdayız. Fakat bunun daha fazla olması ve çok daha iyi yerlerde olmamız gerekiyor."dedi.

Yılmaz, konuşmasından şunları söyledi:

"Bildiğiniz gibi bu proje tüm Türkiye'de 11 Milyon fidan dikme kampanyası şeklinde başladı ve oldukça fazla ilgi gördü. Tarım ve Orman Bakanlığımızın öncülüğünde, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, vatandaşlarımızın desteği ile Türkiye'de 11 Kasım'da saat 11.11'de 11 Milyon fidan dikilmesi hedeflendi. Bu kapsamda Türkiye orman varlığı bakımından son yıllarda hızla sayıyı arttırıyor. Şuan Türkiye iyi bir durumda sayılabilir ancak çok daha iyi olmamız lazım. Yüzde 30 oranından orman varlığımız var, bu sayı Avrupa'da yüzde 40 lar civarında. Ben inanıyorumki bu kampanya ile birlikte Türkiye'nin orman varlığına ciddi bir katkı sağlanmış olacak. Yılları itibari ile de 2023 hedeflerinin gerçekleştirileceğine inanıyorum. Kampanya o kadar ilgi gördü ki, beklenenin üzerinde fidan dikimi yapılacak."

Etkinliğe, Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Belediye Başkanı Çetin Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülselam Esen, Turgutlu Orman İşletme Şefi Engin Çar, Turgutlu İlçe Jandarma Komutanı Halim Karaer, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, İlçe Tarım Müdürü Musa Çallı, İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit, İlçe Milli Eğitimi Müdürü Mehmet Ölmez, Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayrettin Uslu, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4