Ahmetli Belediyesi’nden Geçici Hayvan Barınma ve Tedavi Merkezi

Ahmetli Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge gereği ilçede bulunan başıboş sokak hayvanları için hızla hazırlamış olduğu geçici hayvan barınma ve tedavi merkezinin yapında sona yaklaşıyor.

Ahmetli Belediyesi’nden Geçici Hayvan Barınma ve Tedavi Merkezi

          Sokakta yaşayan canların daha kaliteli bir yaşam sürmesi adına barınaktaki çalışmaların hızlandığını belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “merkezimizde sokak hayvanlarının bakım, tedavi ve kısırlaştırma işlemleri gerçekleştirilecek olup, vatandaşlarımız da istediği zaman ve mevzuat gerekliliklerini yerine takdirde saldırgan olmayan hayvanları sahiplenebilecekler” dedi.

          Ahmetli Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge gereği çalışmaları hızlandırarak Geçici Hayvan Barınma ve Tedavi Merkezi’nde sona yaklaşıyor. İlçede bulunan başıboş sokak hayvanları için hızla hazırlamış olduğu geçici hayvan barınma ve tedavi merkezinin yapında sona yaklaştıklarını belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge gereği ilçemizde bulunan başıboş sokak hayvanları için hızla hazırlamış olduğumuz geçici barınma ve tedavi merkezimizde çalışmalarımız tamamlanmış olup iyileştirme çalışmaları devam etmektedir. Merkezimizde sokak hayvanlarının bakım, tedavi ve kısırlaştırma işlemleri gerçekleştirilecek olup hayvan sever vatandaşlarımız hem yiyecek desteği sağlayabilir hem de ilgili mevzuat gereklerini yerine getirdikleri takdirde saldırgan olmayan hayvanları sahiplenebilirler. Sokak canlarımızın daha kaliteli bir yaşam sürmesi için oluşturduğumuz geçici barınma ve tedavi merkezimizin ilçemize ve doğaya hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4