Ahmetli GES’te Kurulum Süreci Devam Ediyor

Ahmetli Belediyesi tarafından yaptırılan ve yapımı tüm hızıyla devam eden Güneş Enerji Santrali (GES) projesinde kurulum sürecindeki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Ahmetli GES’te Kurulum Süreci Devam Ediyor

Heyecan verici projede elektrik panolarının kurulumunun ardından enerji panellerini taşıyacak olan çelik ayaklar dikilmeye başlandı. Yaklaşık bin 600 çelik ayağın dikileceğini belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “GES projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalarımız da sona doğru yaklaşıyoruz. Bugünde enerji panellerini taşıyacak olan çelik ayakların montajına başladık. İnşallah kısa süre içerisinde Ahmetli’mizi GES ile buluşturacağız” dedi.

Ahmetli’de yapımına yaklaşık bir ay önce başlanılan Güneş Enerji Santrali (GES) projesinde kurulum sürecindeki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Projede trafo binasını ve diğer ekipmanlarının kurulum sürecinin tamamlanmasının ardından şimdi de enerji panellerini taşıyacak çelik ayakların kurulumuna başlandı. Yaklaşın bin 600 adet çelik ayağının monte edileceğini belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “ilçemiz için son derece önem arz eden çalışmamamızda artık sona doğru yaklaşıyoruz. Trafo binası ve diğer ekipmanlarının kurulumunun tamamlanmasının ardından panelleri taşıyacak olan çelik ayaklarının kurulum ve montajına başlanıldı. Projeye göre yaklaşık bin 600 adet çelik ayak monte edilecek. İnşallah kısa süre içerisinde panellerimizin de kurulumunu gerçekleştirerek Ahmetli’mizi GES ile buluşturmaya hazırlanıyoruz” dedi.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4