Ahmetli’de Marketler Denetlendi

​​​​​​​Ticaret Bakanlığı tarafından 81 İl’e gönderilen genelge doğrultusunda Ahmetli’de de marketlerde fiyat ve raf denetimi yapıldı.

Ahmetli’de Marketler Denetlendi

Ahmetli Belediyesi Zabıta Amirliği ekiplerince gerçekleşen denetimlerde fahiş fiyat uygulamasının önüne geçilmesi amaçlanırken Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan’da “amacımız oluşabilecek haksız ve fahiş fiyata karşı önlem almaktır. Bu tür denetimlerimiz Zabıta Amirliği ekiplerimizce devam edecektir” dedi.

Ahmetli Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri ilçe merkezinde hizmet veren yerel ve zincir marketlere yönelik denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde fahiş fiyat artışlı, gramaj eksikliği, son kullanma tarihi ve raf kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlık gibi birçok konunda incelemede bulunuldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “Zabıta Amirliği ekiplerimiz yayınlanan genelge doğrultusunda ilçemizde hizmet veren yerel ve zincir marketlere yönelik denetimlerini gerçekleştirdi. Amacımız oluşabilecek haksız ve fahiş fiyata karşı önlem almaktır. Bu tür denetimlerimiz Zabıta Amirliği ekiplerimizce devam edecektir” dedi.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4