AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş, Turgutlu'daki Eğitim Yatırımlarını İnceledi

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş, Turgutlu’da ki eğitim yatırımlarını yerinden inceledi.

AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş, Turgutlu'daki Eğitim Yatırımlarını İnceledi

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ile birlikte İlçemiz Turgutlar Mahallesine yapımına başlanan kara binası tamamlanan İlköğretim Okulları olacak inşaatı ziyaret etti. Ayrıca yatırım planına alınan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun 24 Derslikli (48 Şube) İlkokulunun yapılacağı alan olan eski Kız Meslek Lisesinin yıkımına başlandığı alanı incelediler.

Yapımı devam eden kara binası tamamlanan Turgutlar Mahallesine 32 derslikli bir okul kazandıracak olan inşaatı yerinde inceleyip bilgi aldılar.

Ayrıca 24 Derslikli (48 Şube) olacak şekilde yatırım planına alınan eski kız meslek lisesi yerine yapılacak olan Cumhuriyet İlkokulunun yıkım çalışmalarına da başlandığı, hızlı bir şekilde  ilkokul ihtiyacının karşılanması için devam eden inşaat bölgesini de ziyaret ederek yerinde çalışmaları incelediler. Bilindiği üzere Kız Meslek Lisesi, 19 Mayıs İlköğretim Okulunun Bahçesine yapılan yeni 32 derslikli binasına taşınmıştı. Buraya da depremde dayanıksız olduğu tespit edilerek yıkılan Cumhuriyet İlköğretim Okulunun İlkokul kısmının 24 Derslikli (48 Şube) projesi yatırım planına alınarak inşaat alanının hazırlıklarına başlandı.

İlçe Başkanı Serkan Baş:” Eğitimden sağlığa tüm kurumlar bazında ilçemize yapılacak tüm yatırımların takipçisi ve teşvikçisi olacağız. İlçemiz her türlü yatırımın en iyisini hak ediyor.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4