Akhisar Depreminde 4 Kişi Yaralandı

Manisa'da meydana gelen depremde 4 kişi yaralanırken, 5 metruk binanın ise yıkıldığı duyuruldu.

Akhisar Depreminde 4 Kişi Yaralandı
banner43

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 5.6 ve 4.4. büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Manisa valiliği depremde 4 kişinin hafif şekilde yaralandığını 5 metruk binanın ise yıkıldığını duyurdu.

Yaşanan deprem sonrasında artçılar devam ederken, Manisa Valisi Ahmet Deniz başkanlığındaki ekip depremin yaşandığı Akhisar'da incelemelerde bulunarak vatandaşlarla bir araya geldi.

Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklamada "22.01.2020 tarihinde saat 22.22 de merkez üssü Akhisar İlçesi olan 5.4 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Depremde can kaybı yaşanmamış olup, deprem sırasında yaşanan panik sebebiyle 4 vatandaşımızda hafif yaralanma meydana gelmiş ve vatandaşlarımız hastanelerde ayaktan tedavi edilmiştir. Yaşanan deprem sebebiyle İlçede bulunan 5 metruk binanın yıkıldığı, bazı mahallelerde bulunan binalarda da kısmi çatlaklar oluştuğu tespit edilmiştir. Akhisar İlçemizde yaşanan deprem sebebiyle başka bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. İlçede AFAD ekipleri tarafından durum tespit çalışmaları devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Kaynak: Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020, 01:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4