Albayrak Mahallesinde 2 Kilometrelik Dere Temizliği

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Albayrak Mahallesinde 2 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Albayrak Mahallesinde 2 Kilometrelik Dere Temizliği

Mahalle muhtarı Yalçın Sertel, “Mahallemizdeki dere temizliğinin yağış öncesinde yapılmasının bize çok büyük faydası oldu. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.

Manisa Su Ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların su taşkınlarından olumsuz adına dere temizlik çalışmalarını il genelinde hızlı bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından, Turgutlu ilçesine bağlı Albayrak Mahallesinde 2 kilometre dere temizlik çalışması gerçekleştirildi. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte oluşabilecek taşkınlara karşı önlem alınmış oldu.

“Yağış öncesi temizliğin çok büyük faydası oldu”

Mahalle muhtarı Yalçın Sertel, “Geçtiğimiz günlerde il genelinde etkili olan sağanak yağıştan bazı ilçelerimiz olumsuz etkilendi. Mahallemizdeki dere temizliğinin yağış öncesinde yapılmasının bize çok büyük faydası oldu. Aksi takdirde yağış nedeniyle oluşacak taşkından mahalle sakinlerimiz olumsuz etkilenecekti. Çalışmadan çok memnun kaldık, emeği geçenlerden Allah razı olsun. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ ekiplerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4