Arnavutlardan Başkan Akın’a Teşekkür

Turgutlu Arnavut Kültür Derneği, Arnavut Zeynel isminin bir parka verilmesinden dolayı Belediye başkanı Çetin Akın'a teşekkür ettiler.

Arnavutlardan Başkan Akın’a Teşekkür
banner43

Turgutlu Arnavut Kültür Derneği Başkanı Eyüp Özbilen ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Çetin Akın’ı ziyaret ederek meclis tarafından Arnavut Zeynel isminin bir parka verilmesinden dolayı verdiği destekten ötürü teşekkür ettiler. Ziyaretten son derece memnun kaldığını ifade eden Başkan Akın “Arnavut Zeynel yangın döneminde mahallesi ve Turgutlu için savaşan cesur Kasabalılardan biridir. Belediye meclisimizde aldığımız karar gereği Arnavut Zeynel ismini ölümsüzleştirdik.” dedi.

Turgutlu Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında Bozkurt Mahallesi İnan Sokak üzerinde bulunan yeşil alana 'Arnavut Zeynel' isminin verilmesinin kararlaştırılmasının ardından Arnavut Kültür Derneği  Başkanı Eyüp Özbilen ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Çetin Akın’a ziyarette bulundular. Arnavut Zeynel isminin yaşatılmasına verdiği destekten dolayı Başkan Akın’a teşekkür eden dernek başkanı Eyüp Özbilen “Turgutlu Arnavut Kültür Derneği olarak meclisimize sunduğumuz dilekçe ile Bozkurt Mahallesi İnan Sokak üzerinde bulunan alana 'Arnavut Zeynel' isminin verilmesini istiyorduk. Bu teklifimiz hem meclisimiz hem de Başkanımız tarafından kabul edildi. Manisa Büyükşehir Meclisinden de karar geçtikten sonra burada parkta Arnavut Zeynel’in ismi artık ölümsüzleşmiş olacak. Bizler dernek olarak hem Belediye Başkanımız Çetin Akın’a hem de meclis üyelerimize aldıkları bu karardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Ziyaretten son derece memnun kaldığını belirten Başkan Akın “Arnavut Kültür Derneği Başkanı Eyüp Özbilen ve yönetim kurulu üyelerine asıl ben teşekkür ederim nezaket gösterip geldikleri için. Arnavut Zeynel bilindiği üzere yangın döneminde mahallesi ve Turgutlu için savaşan cesur Kasabalılardan birisidir. Bizler de meclis üyelerimizce aldığımız karar gereği Arnavut Zeynel ismini Bozkurt Mahallesi İnan Sokak üzerinde bulunan alana verdik. Karar Büyükşehir Meclisinden de geçtikten sonra burada parkta Arnavut Zeynel ismi sonsuza kadar yaşayacaktır” dedi.           

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4